Rajdy  »  Italian Baja 2012 - Sobota najlepsza z Polaków, Vasilyev wygrywa
Italian Baja

Italian Baja 2012 - Sobota najlepsza z Polaków, Vasilyev wygrywa

2012-03-18 - Ł. Łuniewski     Tagi: Wyniki, 4x4, Italian Baja, Vasilyev
Vladimir Vasilyev, po wygraniu dwóch, niedzielnych przejazdów liczącego ponad 80 kiometrów odcinka Tagliamento, został zwycięzcą Italian Baja 2012.

Rosjanin w pokonanym polu zostawił Petera van Merkstejna (+0:37), Bogdana Novytskyi'ego (+7:21) oraz Jean-Louis Schlessera (+7:45). Kolejne pozycje wywalczyli Toni Gardemeister (+8:02), Costel Casuneanu (+9:48) oraz Khalid Al Mutaiwei (+10:23).

do niedzielnego etapu zmagań nie wystartował Adam Małysz, którego dopadła grypa i nie czuł się na siłach, by poprowadzić Mitsubishi L200.

Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z Polski została Hanna sobota, która wywalczyła 21. miejsce. Szymon Ruta został sklasyfikowany na 26. lokacie.

Jakub Przygoński w klasyfikacji motocyklistów dotarł do mety na trzecim miejscu.