Rajdy  »  Hokkala kolejnym kandydatem na rajdową gwiazdę z Finlandii
Hokkala kolejnym kandydatem na rajdową gwiazdę z Finlandii

Hokkala kolejnym kandydatem na rajdową gwiazdę z Finlandii

2018-06-19 - G. Filiks     Tagi: Rajd Finlandii, Rajdy
Finlandia jest kuźnią znakomitych kierowców rajdowych. Warto więc obserwować organizowany tam konkurs na przyszłą gwiazdę rajdów. W tym roku wygrał go niejaki Henri Hokkala.

23-latek w nagrodę zadebiutuje w Rajdowych Mistrzostwach Świata podczas lipcowego Rajdu Finlandii. Poprowadzi Forda Fiestę R2 w kategorii Junior WRC. Hokkala rozpoczął karierę rajdową trzy lata temu. Tego roku pojawił się w mistrzostwach Finlandii - i w zeszłym tygodniu po raz pierwszy wygrał w nich rajd w swojej klasie.

Tytuł "Przyszła Fińska Gwiazda Rajdów" zdobył zwyciężając dwudniowy finał konkursu z udziałem pięciu kierowców poniżej 25. roku życia. Oceniał ich panel ekspertów, w którym zasiadał jeden Polak, Maciej Woda z M-Sport Poland.

Sprawdzano umiejętności robienia rekonesansu i notatek, siłę mentalną, sprawność fizyczną oraz zdolność udzielania wywiadów w języku angielskim.

Konkurs jest organizowany od 2014 roku. Jego pierwszym zwycięzcą był Teemu Suninen, dziś kierowca WRC. Potem wygrywali Jari Huttunen, Juuso Nordgren i Emil Lindholm.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
NFS: Heat - pierwszy zwiastun


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Hokkala kolejnym kandydatem na rajdową gwiazdę z Finlandii