Rajdy  »  Rajdowy Puchar Polski  »  Aktualności  »  Grzegorz Musz i Bogusław Browiński gotowi do rywalizacji w nowym sezonie
Grzegorz Musz

Grzegorz Musz i Bogusław Browiński gotowi do rywalizacji w nowym sezonie

2014-03-05 - P. Krupka     Tagi: RPP, Musz, Rajd Arłamów
W najbliższy czwartek wystartuje pierwsza runda tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz Rajdowego Pucharu Polski - 1. Rajd Arłamów. Na starcie zawodów rozgrywanych po raz pierwszy w południowej części województwa podkarpackiego pojawi się w ramach RPP dwudziestu jeden zawodników, a wśród nich zobaczymy reprezentantów PSB Mrówka Erem Rally Team - Grzegorza Musza i Bogusława Browińskiego, którzy przykleją na boczne drzwi swojej Hondy Civic Type-R 103 numer startowy i wyruszą na trasę jako trzecia załoga. Zawodnicy wspierani przez Wkręt-Met, Tytan, Satyn, Bolix, PBS Bank oraz Prezydenta Miasta Przemyśla zmierzą się z czterema rywalami w Klasie 5 i powalczą o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.
Grzegorz Musz
Dla zawodników startujących w ramach Rajdowego Pucharu Polski organizatorzy przewidzieli trasę liczącą blisko 75 kilometrów, podzieloną na 9 odcinków specjalnych. Zawody rozpoczną się w piątkowy wieczór od dwukrotnego przejazdu medialnego odcinka specjalnego ulicami Przemyśla, prowadzącymi wokół Kopca Tatarskiego i stoku narciarskiego. W sobotę rywalizacja przeniesie się w okolice Birczy, Leszczawki oraz Pruchnika, a zwycięzców poznamy o godzinie 16.45, kiedy to pod Hotelem Arłamów odbędzie się ceremonia mety i wręczenie pucharów.

Dla zespołu Mrówka Erem Rally Team nowy sezon przynosi sporo nowości, o których opowiedzą zawodnicy:

Grzegorz Musz: Sezon 2014 będzie stał pod znakiem zmian i realizacji nowych celów. Przede wszystkim przechodzimy do Rajdowego Pucharu Polski, a nasz kalendarz startów obejmuje wszystkie 9 rund . Głównym powodem rezygnacji z RSMP na rzecz RPP była nasza Honda, która niestety nie jest autem konkurencyjnym w klasie 5 RSMP (tam prym wiodą samochody Citroen DS3 R3,których zakup wykracza poza nasze możliwości) oraz zwiększona dawka obowiązków służbowych. Kolejną bardzo istotną zmianą jest Pilot. W tym sezonie prawy fotel zajmie Bogusław Browiński (były pilot Maćka Rzeźnika, Mistrz Słowacji). Mam nadzieję, że jego doświadczenie pomoże nam w osiąganiu zadowalających rezultatów oraz na walkę o czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej RPP. Korzystając z okazji chciałbym bardzo serdecznie podziękować Damianowi Zygmuntowi, który przez trzy ostatnie sezony „opowiadał mi rajdowy opis”. Wspólnie przeżyliśmy sporo chwil szczęścia i razem rozgryzaliśmy gorzkie pigułki wyciągając z nich wnioski, które - jak mam nadzieję - zaprocentują w przyszłości. DZIĘKI DAMIAN !!!
Przed nami pierwsze tegoroczne zawody - Rajd Arłamów. Śmiało mogę powiedzieć, że to mój domowy rajd, a w szczególności odcinek medialny w Przemyślu. Będę miał wspaniałą okazję, aby dobrze zaprezentować się przed lokalną publicznością i znajomymi. Dla większości zawodników to zupełnie nowe odcinki specjalne. My natomiast z racji miejsca zamieszkania znamy część z nich. Nie zmienia to jednak faktu, że będą to bardzo wymagające zawody, gdzie mały błąd może zakończyć udział w zmaganiach. Największą niewiadomą może okazać się pogoda oraz warunki w jakich będziemy się ścigać. Z założenia miał być to rajd zimowy, choć dzisiaj już wiemy, że będziemy rywalizować na suchym lub mokrym asfalcie. Kluczem do sukcesu będzie optymalny dobór opon oraz ustawień zawieszenia i przede wszystkim dobra dyspozycja psycho-fizyczna przez cały rajd. Naszym celem jest osiągnięcie mety z jak najlepszym rezultatem. Musimy od początku jechać „swoje”, nie podpalać się i konsekwentnie, równym tempem przejeżdżać poszczególne odcinki specjalne. Jesteśmy przekonani, że jeśli uda się zrealizować wszystkie założenia, wynik będzie bardzo dobry! Zapraszamy do kibicowania oraz śledzenia naszego zespołu na odcinkach wszystkich rund RPP. Dziękujemy także naszym partnerom, którzy wspierają nasze starty: Grupa PSB Mrówka, EREM, Wkręt-Met, TYTAN, SATYN, BOLIX, PBS Bank, sklep internetowy www.erem.sport.pl oraz Prezydent Miasta Przemyśla.

Bogusław Browiński: Od tego sezonu czeka nas sporo nowości i wyzwań:  nowa runda RPP, nowe trasy, odnowiony samochód oraz nowe cele i  założenia. Wszystko to powoduje że, wszyscy członkowie  PSB Mrówka EREM RALLY TEAM są maksymalnie skoncentrowani i zdeterminowani, aby najbliższy Rajd Arłamów oraz cały sezon ułożył się po naszej myśli. Nowości, jakie przygotowali organizatorzy zapowiadają dla zawodników i kibiców niezapomniane wrażenia. Dziękuję Grześkowi, który zwrócił się do mnie z propozycją startów za zaufanie. Jestem przekonany, że Jego umiejętności oraz nasze wspólne doświadczenie pozwolą nam bezpiecznie podróżować po nowych odcinkach prawie domowego rajdu. Mam nadzieję, że najbliższy weekend spędzimy w „rajdowej atmosferze -dobrej zabawy”, a przy okazji wywalczymy dobry wynik. Korzystając z okazji życzymy Damianowi szybkiego powrotu do zdrowia. Dziękujemy sponsorom za wsparcie i zapraszamy wszystkich do kibicowania naszej załodze. Do zobaczenia na trasie!

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Cupra zapowiada nowy koncept


źródło: inf. prasowa

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Grzegorz Musz i Bogusław Browiński gotowi do rywalizacji w nowym sezonie

Grzegorz Musz i Bogusław Browiński gotowi do rywalizacji w nowym sezonie
02rally 2014-03-05 17:18
Grzesiek trzymam piąchy !!!!!!!!!