Rajdy  »  Rajdowy Puchar Polski  »  Aktualności  »  Grzegorz Musz: Awaria techniczna nie pozwoliła walczyć o wygranie klasy

Grzegorz Musz: Awaria techniczna nie pozwoliła walczyć o wygranie klasy

2014-10-22 - P. Krupka     Tagi: Rajd Dolnośląski, RPP, Musz
Grzegorz Musz zajął drugie miejsce w klasyfikacji RPP w Rajdzie Dolnośląskim oraz w klasie 5, zmieniając się na prowadzeniu z Hubertem Paliderem. Po dobrze przejechanych odcinkach specjalnych doszło jednak do awarii interkomu i kierowca musiał zdać się na to, co pilot przekazywał za pośrednictwem gestów. W efekcie wynik nie był taki zły.

Grzegorz Musz: "To był kolejny bardzo emocjonujący rajd, który na długo zapisze się w pamięci. Zajęliśmy wprawdzie bardzo dobre drugie miejsce w klasyfikacji generalnej oraz w Klasie 5, ale pozostaje pewien niedosyt, gdyż awaria techniczna uniemożliwiła nam walkę o zwycięstwo. Odcinki specjalne były niezmiernie wymagające, co w połączeniu z wręcz ekstremalnymi warunkami spowodowało, że rywalizacja dostarczyła naprawdę dużo adrenaliny. Prowadziliśmy także przez cały rajd bardzo zaciętą walkę o zwycięstwo. Niejednokrotnie liderowaliśmy w rajdzie, zamieniając się co chwila z Hubertem Paliderem na pierwszym miejscu. Na czwartym odcinku specjalnym popełniłem błąd i straciliśmy nieco czasu, ale już na kolejnych próbach odrobiliśmy go z nawiązką, wychodzą znów na czoło klasyfikacji."

"Niestety przed ostatnim odcinkiem specjalnym awarii uległ intercom, co przekreśliło nasze szanse na zwycięstwo. Cały odcinek specjalny przejechałem tylko na to, co widziałem. Czasem tylko kątem oka udało mi się dostrzec kierunek i stopień zakrętu, który na palach pokazywał pilot. Odcinek i tak udało się przejechać niezłym - jak na te warunki tempem, tracą poniżej sekundy na kilometrze do zwycięzcy. Sytuacja punktowa po Rajdzie Dolnośląskim już gwarantuje nam drugie miejsce w klasyfikacji generalnej na koniec sezonu, matematyka jednak podpowiada, że utrzymujemy teoretyczne szanse na zdobycie Pucharu, więc będziemy walczyć do końca! Dziękujemy wszystkim kibicom za wspaniały doping i do zobaczenia w Cieszynie! Starty naszego zespołu nie byłyby możliwe bez wsparcia naszych partnerów: Grupa PSB Mrówka, EREM, TYTAN, SATYN, , Bolix, Wkręt-Met, PBS Bank oraz Prezydent Miasta Przemyśla."
Bogusław Browiński: "24. Rajd Dolnośląski okazał się bardzo wymagającą rundą Rajdowego Pucharu Polski. Bardzo ciekawie, zróżnicowane odcinki oraz zmienna pogoda sprawiły, że pokonywanie pierwszych kilometrów było sporym wyzwaniem. Już od odcinka miejskiego zlokalizowanego w Kłodzku rozpoczęliśmy ostrą rywalizację notując drugi czas w klasyfikacji generalnej. Sobota upłynęła na bardzo zaciętej walce z naszymi konkurentami. Kilka przygód, które przytrafiły się naszej załodze spowodowały, że liderowanie w rajdzie zmieniało się kilka razy. Ostatecznie ukończyliśmy bardzo wymagającą imprezę na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej oraz w Klasie 5. Gratuluję wygranym oraz zawodnikom, którzy ukończyli rajd na mecie. Bardzo dziękuję wszystkim członkom zespołu i ludziom, którzy pomogli w uzyskaniu korzystnego wyniku oraz wspaniałym kibicom za doping i ciepłe słowa po starcie. Już dziś zapraszam wszystkich na ostatnią rundę - Barbórkę Cieszyńską, podczas której rozstrzygną się tytuły mistrzowskie RPP."

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Cupra zapowiada nowy koncept


źródło: inf. prasowa

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Grzegorz Musz: Awaria techniczna nie pozwoliła walczyć o wygranie klasy