Rajdy  »  Dakar 2010 - Peterhansel wygrywa kolejny etap
Stephane Peterhansel

Dakar 2010 - Peterhansel wygrywa kolejny etap

2010-01-10 - Ł. Łuniewski     Tagi: Hirvonen, Wyniki, Rajd Dakar, Sainz, 4x4, Peterhansel
Stephane Peterhansel wyśrubował do 54 wygranych rekord zwycięstw na etapach Rajdu Dakar.
Francuz na trasie prowadzącej z Antofagasty do Copiapo pokonał Carlosa Sainza (+0:45) oraz Marka Millera (+1:07). Czołową piątkę uzupełnili Ginel de Villiers (+4:01) oraz Nasser Al Attiyah (+4:17).

Krzysztof Hołowczyc zakończył dzisiejsze zmagania na dziewiątej pozycji tracąc do Peterhansela ponad 25 minut. W klasyfikacji generalnej Carlos Sainz powiększył swoją przewagę nad Nasserem Al Attiyhą do 14:25. Najniższy stopień podium należy do Marka Millera tracącego ponad 20 minut. Krzysztof Hołowczyc ze stratą blisko trzech godzin znajduje się na szóstym miejscu.

Kilka godzin po triumfie Peterhansela rekord w ilości etapowych zwycięstw wyrównał Vladimir Chagin, który był najszybszy wśród ciężarówek. Za liderem po ośmiu etapach finiszowali Firdaus Kabirow i Ilgizar Mardeev.