Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  WRC: Toyota pewna walki o mistrzowskie tytuły
WRC: Toyota pewna walki o mistrzowskie tytuły

WRC: Toyota pewna walki o mistrzowskie tytuły

2018-02-01 - G. Filiks     Tagi: Makinen, WRC, Rajd Monte Carlo, Toyota
Toyota podbudowana bardzo dobrym startem w inaugurującym sezon WRC Rajdzie Monte Carlo jest przekonana, że stać ją na rywalizację o mistrzostwo świata w klasyfikacji producentów i kierowców.

Japoński koncern zdobył na otwarcie tegorocznych zmagań najwięcej punktów - wspólnie z broniącym tytułów M-Sportem.
WRC: Toyota pewna walki o mistrzowskie tytułyWRC: Toyota pewna walki o mistrzowskie tytuły
Toyota Yaris WRC nie wygrała, ale Ott Tanak debiutując za sterami samochodu walczył o zwycięstwo z Sebastienem Ogierem.O ile triumfował pięciokrotny mistrz świata, o tyle Toyota mogła cieszyć się z zajęcia obu pozostałych stopni podium. Tanak ukończył rajd na drugim miejscu, a trzecią pozycję zdobył Jari-Matti Latvala.
WRC: Toyota pewna walki o mistrzowskie tytułyWRC: Toyota pewna walki o mistrzowskie tytuły
Była szansa, że wszyscy trzej zawodnicy producenta aut z kraju Kwitnącej Wiśni ustąpią jedynie Ogierowi - i Toyota zostanie liderem klasyfikacji generalnej producentów - ale Esapekka Lappi przez błąd na Power Stage spadł z miejsca czwartego na siódme.

Tak czy inaczej, dowodzący teamem Tommi Makinen uznał rezultat w Rajdzie Monte Carlo za największy sukces Toyoty odkąd wróciła do WRC, a więc nawet przewyższający zeszłoroczne zwycięstwa Latvali w Szwecji i Lappiego w Finlandii.
Czterokrotny mistrz świata z lat 90. zaciera ręce przed następnymi rundami.

„To był nasz najmocniejszy wynik, bo nie byliśmy u siebie". - mówi Fin. „Byliśmy u siebie zeszłego roku w Finlandii i oczywiście osiągnęliśmy tam bardzo, bardzo mocny rezultat, ale tutaj byliśmy z dala od domu".„Ogierowi trudniej wygrać w Szwecji, to nasz teren. Nasi kierowcy myślą w ten sposób: znamy Szwecję, porównujemy ubiegłoroczną wersję auta i wiemy, gdzie się znajdujemy. Jesteśmy silniejsi. Inni też, ale wiemy, na czym stoimy. Porównujemy na przykład elementy zawieszenia z poprzedniego sezonu i wiemy, że dzięki wykonanej pracy obecne są dużo lepsze".

„Jari-Matti wygrał w Szwecji rok temu, naprawdę się spisał i jestem przekonany, że będzie bardzo szybki w tym rajdzie. Naprawdę chce zwyciężyć w Szwecji. Myślę, że przy naszym składzie kierowców szykuje się bardzo interesująca walka".
WRC: Toyota pewna walki o mistrzowskie tytułyWRC: Toyota pewna walki o mistrzowskie tytuły
„Po Szwecji jest Meksyk, który moim zdaniem powinien być dla nas już znacznie lepszy niż w zeszłym roku".
- kontynuuje. „Teraz dysponujemy danymi z tamtejszych warunków i znaleźliśmy więcej osiągów w silniku. Jesteśmy bardzo, bardzo pewni, że możemy walczyć o tytuły".

„Jari-Matti oraz Ott powinni walczyć o indywidualne mistrzostwo, do tego teraz pokazaliśmy, że możemy mieć wszystkich kierowców na podium. To czyni możliwym również zdobycie tytułu wśród producentów".„Poza potknięciem Esapekki na ostatnim odcinku w Monte Carlo, nasi kierowcy nie popełniali błędów. Wszyscy są na bardzo, bardzo wysokim poziomie".Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

WRC: Toyota pewna walki o mistrzowskie tytuły