Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  WRC: Toyota może wystawić Gronholma
WRC: Toyota może wystawić Gronholma

WRC: Toyota może wystawić Gronholma

2018-09-05 - G. Filiks     Tagi: Gronholm, Rajd Szwecji, WRC, Toyota
Marcus Gronholm może wrócić do WRC w sezonie 2019. Były dwukrotny mistrz świata niebawem ma porozmawiać o udziale w jednym rajdzie.

Fin przymierza się, aby wystąpić Toyotą w Szwecji. Mało brakowało, a japoński koncern wystawiłby 50-latka podczas zimowej imprezy już tego roku. O ile ostatecznie tak się nie stało, o tyle obie strony są zainteresowane wspólnym startem na śniegu w następnym sezonie - i niewątpliwie jest większa szansa, że tym razem "comeback" dojdzie do skutku.

„Jako że w tym roku skończyłem 50 lat, byłoby fajnie wystartować". - powiedział Gronholm portalowi Motorsport.com. „Nie chciałem tak bardzo pojechać w Finlandii, wolałem Szwecję". „W Finlandii cały czas musisz być tak precyzyjny i dokładny na wszystkich tych hopach - w Szwecji jest fajnie wystartować, cieszyć się rajdem i mieć trochę zabawy".

„W tym roku byłoby fantastycznie pojechać Rajd Szwecji przy takiej ilości śniegu, jaką widzieliśmy; ruszałbym do oesów z idealnej pozycji - mógłbym znów się liczyć!"
W zeszłym roku Gronholm wykonał jazdę pokazową Toyotą Yaris WRC na odcinku specjalnym Harju w Finlandii i był konkurencyjny, choć nie forsował tempa.

„Harju było dobre".
- wspominał. „Zanim wskoczyłem do samochodu, zaliczyłem nim tylko 5-kilometrowy test i na ostatnim przejeździe oesu byłem w zasadzie dość blisko najlepszego czasu".

„Cieszyłem się, ponieważ nie jechałem jak szalony. Myślałem sobie: »Nie mogę rozbić auta Tommiego, muszę je zwrócić«".

Chodzi oczywiście o Tommiego Makinena, czterokrotnego mistrza świata WRC z lat 90. i aktualnego szefa zespołu Toyoty.Pytany o niewystawienie Gronholma w tegorocznej edycji Rajdu Szwecji, 54-latek wyjaśniał: „Byliśmy zajęci, nie było samochodów, było o to trochę trudno. Porozmawiamy ponownie, mamy teraz więcej dostępnych aut".

„Byłoby fantastycznie zobaczyć kogoś takiego jak Marcus w wozie. Mógłby być bardzo szybki, zwłaszcza w takim miejscu jak Szwecja. Rajd tam był jednym z tych, które uwielbiał".

„Gdyby trochę potestował, mógłby być dobry i byłoby znakomicie zobaczyć jego powrót w tym rajdzie. Wygrał go tyle razy".


„W zeszłym roku, kiedy przybył na oes Harju, aby poprowadzić nasz samochód testowy, uzyskał bardzo, bardzo dobry czas".

„Był tak blisko najlepszego wyniku - i nie zapominaj, że jadąc tym autem nie miał maksymalnej mocy".

Gronholm okazał się najlepszy w WRC w latach 2000 oraz 2002. Regularne starty zakończył po sezonie 2007, a ostatni występ zaliczył w Rajdzie Szwecji w 2010 roku.źródło: motorsport.com

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

WRC: Toyota może wystawić Gronholma

WRC: Toyota może wystawić Gronholma
ozzy 2018-09-07 15:21
fajna opcja, Marcus zawsze na propsie