Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  WRC: Suninen i Ostberg wystartują w Rajdzie Niemiec samochodami klasy R5
WRC: Suninen i Ostberg wystartują w Rajdzie Niemiec samochodami klasy R5

WRC: Suninen i Ostberg wystartują w Rajdzie Niemiec samochodami klasy R5

2017-08-12 - G. Filiks     Tagi: Ostberg, Rajd Niemiec, WRC, Kremer, Pieniążek, Suninen
Już w przyszłym tygodniu zostanie rozegrany Rajd Niemiec. Podczas dziesiątej rundy tegorocznego sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata zobaczymy w akcji 15 kierowców dosiadających samochód WRC. W gronie tym zabraknie m. in. Teemu Suninena, czy Madsa Ostberga.

Obaj poprowadzą auta klasy R5, rywalizując w WRC-2. Suninen wróci do niższej kategorii po dwóch świetnych występach Fordem Fiestą WRC. Wicemistrz WRC-2 najpierw zajął 6. miejsce w Rajdzie Polski, a następnie był 4. w domowym Rajdzie Finlandii.

Ostberg spróbuje sił w WRC-2 pierwszy raz. Na rozgrzewkę poprowadził Fiestę R5 podczas ubiegłotygodniowego Rajdu Rzeszowskiego - rundy Rajdowych Mistrzostw Europy. Wygrał drugi odcinek specjalny i był liderem zmagań, ale na szóstym oesie spadł o pięć miejsc przez kłopoty ze wspomaganiem kierownicy. Następnego dnia jeszcze złapał kapcia i spadł na 12. lokatę. Ostatecznie się wycofał. Norweg na Rajd Niemiec dodatkowo kolejny raz zmienia pilota. Tym razem pojedzie z Emilem Axelssonem.

U naszego zachodniego sąsiada nie wystąpi wcale Stephane Lefebvre. Rotujący składem Citroen drugi raz z rzędu pomija Francuza. Model C3 WRC dostaną do rąk Kris Meeke, Craig Breen i Andreas Mikkelsen.
Jednym z ich konkurentów będzie Armin Kremer. 48-letni reprezentant gospodarzy poprowadzi dodatkowy egzemplarz nowej Fiesty WRC.

Starymi autami WRC powalczą Jean-Michel Raoux i Jourdan Serderidis (obaj Citroen DS3 WRC).

Wśród rywali Suninena oraz Ostberga w WRC-2 znalazł się Łukasz Pieniążek. Kierowca Peugeota 208 T16 i jego pilot Przemysław Mazur to jedyni Polacy na liście startowej rajdu.Pełna lista startowa rajduDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

WRC: Suninen i Ostberg wystartują w Rajdzie Niemiec samochodami klasy R5

Podobne: WRC: Suninen i Ostberg wystartują w Rajdzie Niemiec samochodami klasy R5
Podobne galerie: WRC: Suninen i Ostberg wystartują w Rajdzie Niemiec samochodami klasy R5
Najczęściej czytane w tym miesiącu
Tapety na pulpit