Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  WRC, Rajd Szwecji: Hirvonen zwycięża. Solberg bez prawka!
WRC, Rajd Szwecji: Hirvonen zwycięża. Solberg bez prawka!

WRC, Rajd Szwecji: Hirvonen zwycięża. Solberg bez prawka!

2011-02-13 - M. Zabolski     Tagi: Solberg, Latvala, Hirvonen, Rajd Szwecji, WRC, Ogier, Ostberg, Power Stage
Podobnie jak rok temu, Mikko Hirvonen wygrał 1. rundę Rajdowych Mistrzostw Świata, Rajd Szwecji. Podium jedynej imprezy na śniegu w sezonie zostało w pełni obstawione przez nowe Fordy Fiesta RS WRC. Za Hirvonenem finiszowali Mads Ostberg i Jari-Matti Latvala.

- Bardzo się denerwowałem przed ostatnim oesem - zdradził Mikko Hirvonen. - To fantastyczne rozpoczęcie mistrzostw dla zespołu. Nowe auto i od razu zwycięstwo. Nie mogło być lepiej po poprzednim, nieudanym sezonie. Malcolm [Wilson] będzie szczęśliwy. - To niewiarygodne! - cieszył się Mads Ostberg. - Ostro walczyliśmy przez cały weekend. Dzisiaj próbowaliśmy dogonić Mikko, ale on jechał zbyt szybko. Mamy drugie miejsce w Szwecji. Jestem absolutnie szczęśliwy.

- Jestem usatysfakcjonowany wynikiem - mówił Jari-Matti Latvala. - Popełniłem tyle błędów w tym rajdzie... Rano nie myślałem, że będę na podium. Teraz trochę lżej mi oddychać. Na czwartej lokacie dojechał Sebastien Ogier, który okazał się najszybszy na Power Stage’u (przed Loebem i Latvalą) i zdobył 3 bonusowe punkty.

- Popołudnie było dla nas trudne - ocenił Sebastien Ogier. - Ważne, że mamy punkty. Na tym odcinku było już dużo szutru i z pewnością następni będą szybsi. To nie jest mój ulubiony rajd. Wystartowałem tu dopiero po raz drugi. Weekend nie był zły.
Nieprawdopodobne wydarzenie miało miejsce w przypadku załogi Citroena DS3 WRC, Pettera Solberga i Chrisa Pattersona. Przed ostatnią próbą kierowca musiał zamienić się ze swoim pilotem miejscami, ponieważ były mistrz świata… stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości na dojazdówce!- W sumie się uśmialiśmy, dobra zabawa - mówił Chris Patterson. - Musiałem kierować od przegrupowania. Nigdy nie jechałem tym autem. Petter niestety został złapany na przekroczeniu prędkości.

Sebastien Loeb po drugim czasie na Power Stage miał problem z ruszeniem za linią mety. Jeżeli dotrze do ostatniego punktu kontroli czasu, wywiezie ze Szwecji łącznie 10 punktów.

- Na tym odcinku starałem się cisnąć - powiedział Sebastien Loeb. - Popełniłem trochę drobnych błędów. To nie był perfekcyjny przejazd, ale jechaliśmy dobrym rytmem. Cieszę się, że jestem na mecie. Nasz rajd nie był zbyt dobry, jednak jestem zadowolony z samochodu. Mam nadzieję, że następnym razem będzie lepiej.
Rajd Szwecji 2011
 poz.kierowca
samochód
czas
pkt
 1Mikko HIRVONEN (FIN) Ford Fiesta RS WRC
3:23:56,6 25
 2Mads OSTBERG (N)
Ford Fiesta RS WRC +6,5 18
 3Jari-Matti LATVALA (FIN) Ford Fiesta RS WRC +34,0 15
 4Sebastien OGIER (F) Citroen DS3 WRC +47,7 12
 5Petter SOLBERG (N)
Citroen DS3 WRC +1:31,2
 10
 6Sebastien LOEB (F) Citroen DS3 WRC +2:30,3 8
 7Per-Gunnar ANDERSSON (S) Ford Fiesta RS WRC +6:22,0 6
 8Kimi RAIKKONEN (FIN)
Citroen DS3 WRC +7:02,3 4
 9Matthew WILSON (GB)
Ford Fiesta RS WRC +10:11,5 2
 10Khalid AL-QASSIMI (UAE) Ford Fiesta RS WRC +10:31,1 1
Rajd Szwecji 2011 - Power Stage
 poz.kierowca
samochód
czas
pkt
 1Sebastien OGIER (F) Citroen DS3 WRC 2:22,73
 2Sebastien LOEB (F) Citroen DS3 WRC +0,32
 3Jari-Matti LATVALA (FIN) Ford Fiesta RS WRC +0,7 1Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

WRC, Rajd Szwecji: Hirvonen zwycięża. Solberg bez prawka!

WRC, Rajd Szwecji: Hirvonen zwycięża. Solberg bez prawka!
Arcadio13 2011-02-13 22:42
Cieszę się że wygrał Hirvonen i auto Forda;-) Oby nie było powtórki ubiegłorocznego sezonu... Niezły numer odwalił Solberg;D