Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  WRC, Rajd Szwecji: Hirvonen na czele. Solberg ciśnie
WRC, Rajd Szwecji: Hirvonen na czele. Solberg ciśnie

WRC, Rajd Szwecji: Hirvonen na czele. Solberg ciśnie

2011-02-12 - M. Zabolski     Tagi: Solberg, Hirvonen, Rajd Szwecji, WRC, Ostberg
Na ostatnim odcinku pierwszej, sobotniej pętli Rajdu Szwecji, Mikko Hirvonen wysunął się na prowadzenie o 0,3 sekundy przed Madsa Ostberga. Bohaterem poranka jest jednak Petter Solberg, który goni wspomnianą dwójkę. Mistrz świata z 2003 r. wygrał dwa odcinki, ale jego wynik obciąża następne 10 sekund kary, które złapał za kolejne minutowe spóźnienie na PKC. Norweg mimo łącznego nadbagażu 20 sekund nadal ma szansę na zwycięstwo, ponieważ do kierowców Forda traci pół minuty (kara może jeszcze zostać anulowana). - Nie było źle - ocenił Mikko Hirvonen. - Naprawdę staram się cisnąć, żeby odrobić trochę czasu. Inni też cisną i mamy ostrą walkę. Niektóre miejsca były wyczyszczone, inne mniej. Warunki nie są złe. Nic nie zmieniamy w samochodzie, jest naprawdę dobry

- Uderzyliśmy w coś tyłem, ale nie straciłem za dużo czasu - wyznał Petter Solberg - To był dobry przejazd. Odwołam się w sprawie kary za spóźnienie. Droga była zablokowana. To w stu procentach nie nasza wina. Jari-Matti Latvala nie jedzie dobrym rytmem, ale udało mu się utrzymać Solberga w swoim zasięgu. Za Finem, bez rewelacji podróżują fabryczni kierowcy Citroena, Sebastien Ogier i Sebastien Loeb. Mistrz świata wygrał co prawda pierwszy z dzisiejszych oesów, ale potem złapał drugiego kapcia w tym rajdzie.
- Nie jestem zadowolony - przyznał Jari-Matti Latvala. - Straciłem tyle czasu do Pettera, 5 sekund to naprawdę dużo. Petter mocno ciśnie. Samochód jest okay, uszkodziliśmy tylko zderzaki na śnieżnych bandach. Czy coś zmienimy? Kierowcę!

- Myślałem, że coś się zepsuło w tylnym napędzie - mówił o kapciu na OS 10, Sebastien Loeb. - Być może zahaczyłem o śnieżną bandę, nie wiem.Dachowanie na drugim kilometrze OS 8 zaliczył Henning Solberg. Załoga jest okay i jutro wystartuje z doliczonym czasem w ramach systemu SupeRally (5 minut za każdy nieukończony oes). Do czołowej siódemki awansował Per-Gunnar Andersson. Szwed wygrał najdłuższy w pętli OS Fredriksberg (18,15 km) i wyprzedza Patrika Sandella w Skodzie Fabii S2000 o 8,8 sekundy.
Rajd Szwecji 2011 - po OS 11
 poz.kierowca
samochód
czas
 1Mikko HIRVONEN (FIN) Ford Fiesta RS WRC
1:54:57,5
 2Mads OSTBERG (N)
Ford Fiesta RS WRC +0,3
 3Petter SOLBERG (N)
Citroen DS3 WRC
+31,0
 4Jari-Matti LATVALA (FIN) Ford Fiesta RS WRC +44,3
 5Sebastien OGIER (F) Citroen DS3 WRC +1:10,0
 6Sebastien LOEB (F) Citroen DS3 WRC +2:43,6
 7Per-Gunnar ANDERSSON (S) Ford Fiesta RS WRC +4:11,0
 8Patrik SANDELL (S)
Skoda Fabia S2000 +4:19,8
 9Kimi RAIKKONEN (FIN) Citroen DS3 WRC +5:22,4
 10Anders GRONDAL (N)
Subaru Impreza STi +7:00,0Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

WRC, Rajd Szwecji: Hirvonen na czele. Solberg ciśnie