Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  WRC: Neuville cieszy się z przyjścia Loeba do Hyundaia
WRC: Neuville cieszy się z przyjścia Loeba do Hyundaia

WRC: Neuville cieszy się z przyjścia Loeba do Hyundaia

2018-12-16 - G. Filiks     Tagi: Neuville, Loeb, Hyundai, WRC
Thierry Neuville wyraził zadowolenie z dołączenia Sebastiena Loeba do Hyundaia w WRC. Jak powiedział, były 9-krotny mistrz świata jest wzmocnieniem, którego jego zespół potrzebował.

Hyundai ogłosił w tym tygodniu podpisanie z Loebem kontraktu na sezony 2019-2020. Legendarny Francuz zastąpił w składzie fabrycznego teamu południowokoreańskiego koncernu Haydena Paddona.
WRC: Neuville cieszy się z przyjścia Loeba do HyundaiaWRC: Neuville cieszy się z przyjścia Loeba do Hyundaia
Neuville niedawno żalił się, że brakuje mu wsparcia ze strony pozostałych kierowców swojej ekipy. Przyjście Loeba zwiększa szanse Belga i Hyundaia na zdobycie upragnionych tytułów, które w ostatnich latach były blisko, ale wymykały się im z rąk.

Loeb powinien pomagać Neuville'owi, gdyż sam nie będzie walczył o najwyższy laur. Wszak wystartuje tylko w wybranych rajdach. W przyszłym roku zaliczy 6 z 13 rund sezonu.

Zapytany przez belgijski dziennik Le Soir, czy angaż Loeba w Hyundaiu to dobra wiadomość, Neuville odparł: „Tak, oczywiście. Dobrze jest mieć Loeba w zespole! Szczerze, to coś, na co czekałem w Hyundaiu, aby móc wreszcie walczyć o tytuł, albo nawet oba tytuły!"
WRC: Neuville cieszy się z przyjścia Loeba do HyundaiaWRC: Neuville cieszy się z przyjścia Loeba do Hyundaia
„Nie chcę mówić złych rzeczy o Andreasie
(Mikkelsenie) czy Danim (Sordo), którzy mieli swoją porcję pecha, ale też odnosili sukcesy w pewnych okolicznościach. Chcę powiedzieć, że czym silniejszy będzie skład, tym bardziej skorzysta każdy w Hyundaiu. Loeb to wielki atut!"
Spytany, czy Loeb będzie gotów dobrowolnie przepuszczać go w klasyfikacji rajdu, Neuville tłumaczył: „Zobaczymy, co się wydarzy w przeciągu sezonu, ale w tej chwili nie ma zaplanowanego udziału w całym sezonie. To jasne, że Seb oczywiście nie będzie rywalizował o tytuł. Jest tutaj, aby wzmocnić zespół jako całość. Po to został zatrudniony".
WRC: Neuville cieszy się z przyjścia Loeba do HyundaiaWRC: Neuville cieszy się z przyjścia Loeba do Hyundaiaźródło: lesoir.be

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

WRC: Neuville cieszy się z przyjścia Loeba do Hyundaia

WRC: Neuville cieszy się z przyjścia Loeba do Hyundaia
vaginus 2018-12-16 23:32
Dobra dobra, może się okazać, że Loeb stwierdzi, że jest w stanie walczyć o tytuł, także za rok to Neuvile będzie pomocnikiem hehe.