Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  WRC: Meeke spodziewa się wyrównanego sezonu
WRC: Meeke spodziewa się wyrównanego sezonu

WRC: Meeke spodziewa się wyrównanego sezonu

2016-12-28 - G. Filiks     Tagi: Citroen, WRC, Meeke
Kris Meeke nie widzi wyraźnego faworyta sezonu 2017 Rajdowych Mistrzostw Świata i spodziewa się ekscytującej walki pomiędzy Hyundaiem, Citroenem, M-Sportem oraz Toyotą.

WRC przez cztery ostatnie lata było zdominowane przez Volkswagena, ale niemiecki gigant nagle wycofał się z mistrzostw. Dodatkowo na przyszły rok wszyscy zaangażowani w nie producenci zbudowali zupełnie inne samochody, oparte na nowych przepisach technicznych. Dla Meeke'a walka o tytuły stała się otwarta jak nigdy.

„To zupełnie nowa era i nie sądzę, że kiedykolwiek sytuacja będzie tak otwarta. Bardzo ciężko dostrzec dominującą siłę". - powiedział gwiazdor Citroena portalowi Motorsport.com.

„Myślę, że w następnym roku będzie co najmniej równie ekscytująco jak było w przeszłości, jeśli nawet nie bardziej. Mamy nowe przepisy i odejście Volkswagena zostawia Ogiera z M-Sportem, a Latvalę z Toyotą. Teraz wszyscy czterej producenci mają topowych kierowców, którzy już wygrywali". „Ogier był dominującą siłą przez ostatnie 4-5 lat, Latvala to sprawdzony zwycięzca rajdów, Neuville pokazał swoją siłę tego roku, wracając na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej".

„Paddon również jest gotowy wygrać więcej rajdów, więc każdy team ma zawodników. Jest niesamowite rozłożenie kierowców po zespołach. Na pewno to będzie otwarty i ekscytujący sezon".
Jego pierwszy akord - Rajd Monte Carlo - już w dniach 20-22 stycznia.źródło: motorsport.com

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

WRC: Meeke spodziewa się wyrównanego sezonu