Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  WRC: Meeke i jego pilot cali po największym wypadku w karierze (wideo)
WRC: Meeke i jego pilot cali po największym wypadku w karierze

WRC: Meeke i jego pilot cali po największym wypadku w karierze (wideo)

2017-05-03 - G. Filiks     Tagi: Citroen, Rajd Argentyny, WRC, Wypadki, Meeke
Kris Meeke nazwał swój przeraźliwy wypadek w Rajdzie Argentyny największym w karierze.

Kierowca Citroena podczas ostatniej rundy WRC dwukrotnie dachował. Za drugim razem wpadł w tarapaty w zakręcie pokonywanym na szóstym biegu i obrócił się 8 razy. Po zdarzeniu razem z pilotem Paulem Nagle przeszedł badania lekarskie. Szczęśliwie żaden nie ucierpiał.

„To było coś dużego, największego. Pamiętam wszystko".
- opowiadał Meeke portalowi Motorsport.com.
WRC: Meeke i jego pilot cali po największym wypadku w karierzeWRC: Meeke i jego pilot cali po największym wypadku w karierze
„Mieliśmy w notatkach »Prawy bez odjęcia, 200, późny zacisk« i zasadniczo to był zakręt przejeżdżany na pełnym gazie, które zacieśnia się trochę pod koniec, dlatego trzeba hamować w połowie".

„Jest łatwym łukiem bez odjęcia, ale dosłownie w ostatniej chwili przesunąłem się może 4 czy 5 centymetrów w lewo, aby złapać linię jazdy. Lecz widać po liniach, że skręcałem w tym samym momencie (co inni - red.)".
WRC: Meeke i jego pilot cali po największym wypadku w karierzeWRC: Meeke i jego pilot cali po największym wypadku w karierze
„Wtedy samochód po prostu zaczęła brać podsterowność, ale myślałem »Jest dobrze, jest dobrze...«. Lecz na zewnętrznej był ukryty w piachu mały kamień. Uderzyliśmy w niego i bach".

„Popełniłem wiele błędów w swojej karierze, robiłem je w ryzykownych miejscach, w których nie powinienem jechać odważnie, ale myślę, że nie zasłużyłem na to, co stało się tym razem".
„Ludzie mogą mówić: »Jak mogłeś mieć wypadek w systemie SupeRally?« Ale nie przeszarżowałem, nie zachowałem się głupio (...) Tak czy inaczej, przyjmuję to na klatę".

„To była moja wina, ale Paul i ja jesteśmy cali".

Na pocieszenie, Meeke pomiędzy wypadkami wygrał dwa odcinki specjalne.
WRC: Meeke i jego pilot cali po największym wypadku w karierzeWRC: Meeke i jego pilot cali po największym wypadku w karierzeźródło: motorsport.com

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

WRC: Meeke i jego pilot cali po największym wypadku w karierze (wideo)