Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  WRC: M-Sport Ford podał skład kierowców na sezon 2019. Evans, Suninen i Tidemand
WRC: M-Sport Ford podał skład kierowców na sezon 2019. Evans, Suninen i Tidemand

WRC: M-Sport Ford podał skład kierowców na sezon 2019. Evans, Suninen i Tidemand

2018-12-21 - G. Filiks     Tagi: Salminen, Suninen, Tidemand, Evans, Ford, WRC, Martin, M-Sport
Zespół M-Sport Ford przedstawił skład kierowców w WRC na 2019 rok.

Zobacz także: M-Sport Ford zostaje w WRC »
Brytyjski team, który po ostatnim sezonie stracił sześciokrotnego mistrza świata Sebastiena Ogiera, wybrał na stałych zawodników Elfyna Evansa i Teemu Suninena. Obaj już wcześniej jeździli dla ekipy Malcolma Wilsona, aczkolwiek drugi z wymienionych zaliczy swój pierwszy pełny sezon w WRC. Zespół dodatkowo będzie wystawiał trzeci egzemplarz Forda Fiesty WRC. Podczas pierwszych dwóch rund - Rajdu Monte Carlo i Rajdu Szwecji - poprowadzi go Pontus Tidemand, znany ze startów dla Skody w WRC 2. Szwed wygrał tę kategorię w sezonie 2017, a w sezonie 2018 zajął w niej drugie miejsce.

Skoda oferowała Tidemandowi kontynuowanie kariery w WRC 2, ale 28-latek wolał ruszyć na podbój WRC, chociaż nie dostał w najwyższej kategorii posady na pełen etat. „Chcę nic innego, jak spełnić marzenie o zostaniu pewnego dnia mistrzem świata, a to oznacza, że muszę zboczyć z bezpiecznej ścieżki i zrobić wszystko co w mojej mocy, aby posunąć się naprzód". - mówi.

„Znaleźliśmy świetne rozwiązanie, jestem tak wdzięczny Malcolmowi za zaoferowanie mi tej szansy. W Rajdzie Monte Carlo będę skupiał się na nabieraniu doświadczenia, wyczuciu samochodu i poznaniu zespołu przed Rajdem Szwecji, do którego chcę przystąpić naprawdę możliwie najlepiej przygotowany. Pragnę móc walczyć w tej imprezie na poważnie".
Tidemand już startował samochodem WRC w domowym Rajdzie Szwecji w latach 2013-2014. Za pierwszym razem nie osiągnął mety, za drugim zajął ósme miejsce.

Nowi piloci

W przyszłym roku obaj stali kierowcy M-Sport Ford będą mieli nowych pilotów.

Wcześniej informowaliśmy, że Suninen kończy współpracę z Mikko Markkulą i zaczyna z Marko Salminenem, debiutantem w WRC.Tymczasem Evans jak się okazało przestanie jeździć z Danielem Barrittem, a zacznie ze Scottem Martinem, poprzednio pilotem Craiga Breena.

Tidemand natomiast nie poinformował, kto będzie zasiadał na jego prawym fotelu.

Nowy szef

M-Sport Ford dodatkowo będzie miał nowego szefa. Wilson powierzył codzienne kierowanie teamem Richardowi Millenerowi, aby samemu móc poświęcić więcej czasu na biznesową stronę przedsięwzięcia.Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

WRC: M-Sport Ford podał skład kierowców na sezon 2019. Evans, Suninen i Tidemand

Podobne: WRC: M-Sport Ford podał skład kierowców na sezon 2019. Evans, Suninen i Tidemand
Podobne galerie: WRC: M-Sport Ford podał skład kierowców na sezon 2019. Evans, Suninen i Tidemand
Najczęściej czytane w tym miesiącu
Tapety na pulpit Ford