Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  WRC: Loeb nowym kierowcą Hyundaia
WRC: Loeb nowym kierowcą Hyundaia

WRC: Loeb nowym kierowcą Hyundaia

2018-12-13 - G. Filiks     Tagi: Loeb, WRC, Hyundai
Sebastien Loeb został nowym kierowcą Hyundaia w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

Były 9-krotny czempion globu, który zakończył regularne starty w WRC sześć lat temu, wrócił tego roku na trzy rajdy. Jeździł dla Citroena, tak jak robił to przez całą karierę.

Legendarny Francuz pokazał, że mimo długiego rozbratu z mistrzostwami i 44 lat na karku nadal jest mocny. W październiku wygrał szutrowo-asfaltowy Rajd Hiszpanii (Katalonii). Nabrał więc ochoty, by startować dalej.
WRC: Loeb nowym kierowcą HyundaiaWRC: Loeb nowym kierowcą Hyundaia
Niedawno okazało się jednak, że nie ma dla niego miejsca w Citroenie na sezon 2019. Ale nie był to żaden problem. Ikona WRC stała się łakomym kąskiem dla innych zespołów.

Ostatecznie Loeb wylądował w Hyundaiu. Podpisał z południowokoreańskim koncernem dwuletni kontrakt.

Co ciekawe, w przyszłym roku weźmie udział aż w sześciu rundach sezonu. Będzie się dzielił samochodem z Danim Sordo.
WRC: Loeb nowym kierowcą HyundaiaWRC: Loeb nowym kierowcą Hyundaia
Kierowcami Hyundaia na pełen etat pozostali wicemistrz świata Thierry Neuville i Andreas Mikkelsen. Co z Haydenem Paddonem? Team poinformował, że wciąż prowadzi z nim rozmowy.

„Triumf w Rajdzie Hiszpanii na nowo rozpalił we mnie pragnienie, by kontynuować rywalizację na czele WRC". - mówi Loeb, któego pilotuje Daniel Elena. „Dołączenie do Hyundaia da nam świeże wyzwanie. Nie mogę się doczekać, by stawić mu czoła".
„Byłem pod wrażeniem podejścia zespołu i jego determinacji do odniesienia sukcesu".


Szef ekipy Michel Nandan ze swojej strony komentuje: „Ogłoszenie Sebastiena jest ogromnie ważne dla naszego zespołu. Niezmiernie się cieszymy, że uzgodnił z nami dwuletnią umowę".
WRC: Loeb nowym kierowcą HyundaiaWRC: Loeb nowym kierowcą Hyundaia
„Pozyskanie kogoś z tak ogromnym talentem, kierowcy takiego kalibru, pokazuje że jesteśmy atrakcyjną i konkurencyjną propozycją w WRC".


Hyundai w dwóch ostatnich latach był drugim najlepszym zespołem WRC.Loeb wystartuje dla swojego nowego pracodawcy już w styczniowym Rajdzie Monte Carlo. Okazała się więc nieprawdziwa wcześniejsza informacja, że Hyundai wystawi w nim Sordo.
WRC: Loeb nowym kierowcą HyundaiaWRC: Loeb nowym kierowcą Hyundaia
Zanim wystąpi w pierwszej przyszłorocznej rundzie WRC, Loeb jeszcze zaliczy Rajd Dakar, zaplanowany na termin 6-17 stycznia. Na bezdrożach Peru poprowadzi Peugeota wystawionego przez prywatny zespół PH Sport.

Nadal natomiast nie wiadomo, czy gwiazdor WRC będzie kontynuował starty w Rallycrossowych Mistrzostwach Świata.Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
2

Komentarze do:

WRC: Loeb nowym kierowcą Hyundaia

WRC: Loeb nowym kierowcą Hyundaia
xsawierr 2018-12-14 09:08
Oj nosi go i rozpiera energia,miał dwa pełne sezony w WTCC,starty w Rallycrosie,kilka Dakarów , a mimo wszystko zachowuje się jak by za wcześniej zakończył karierę i ciągnie wilka do lasu
WRC: Loeb nowym kierowcą Hyundaia
vaginus 2018-12-16 23:29
Zobaczy, czy stać go na zdobycie mistrza i jechać pełen sezon, czy zostać jako pomocnik dla zespołu.