Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  WRC: Loeb nie wskoczy za Meeke'a
Sebastien Loeb

WRC: Loeb nie wskoczy za Meeke'a

2018-05-31 - G. Filiks     Tagi: Loeb, WRC, Meeke, Ostberg, Citroen
Sebastien Loeb wykluczył objęcie roli etatowego kierowcy Citroena w WRC po Krisie Meeke'u.

Citroen zwolnił Meeke'a tydzień temu, ponieważ Irlandczyk za często się rozbijał.

Francuska marka została w ten sposób bez lidera, ale Loeb nie zamierza rozszerzać swojego tegorocznego programu startów dla niej. Były 9-krotny mistrz świata zaplanował trzy występy w sezonie 2018 i został mu do zaliczenia jeszcze tylko jeden. Podczas październikowego Rajdu Hiszpanii (Katalonii).
Sebastien LoebSebastien Loeb
44-latek tłumaczy, że jest zajęty jazdą Peugeotem w Rallycrossowych Mistrzostwach Świata, gdzie okupuje pozycję wicelidera klasyfikacji generalnej.

„Pracuję teraz w WRX". - powiedział. „Nie chcę jeździć tam i w WRC. Nie mam do tego motywacji".

„To, że Meeke już nie startuje dla Citroena, nic dla mnie nie zmienia. Nie chcę dokładać więcej rajdów do swojego kalendarza, pragnę żyć spokojniej".
Sebastien LoebSebastien Loeb
„Już i tak startuję co dwa tygodnie, mamy też testy i działania promocyjne".

„Nic się dla mnie nie zmienia. Zaliczę Rajd Hiszpanii, tak jak zaplanowaliśmy, ale to wszystko".

Loeb ostatecznie jest skłonny pojeździć więcej Citroenem C3 WRC, lecz tylko na testach.
„Może mogę pomóc z testami, czy coś takiego. Może to jest możliwe, ale jak dotąd nie rozmawialiśmy na ten temat". - tłumaczył.

Wydaje się prawdopodobne, że lukę po Meeke'u wypełni Mads Ostberg. Norweg w tym roku wrócił do Citroena jak Loeb tylko na pojedyncze rajdy, ale w przeciwieństwie do Francuza pragnie startować jak najwięcej.
Mads OstbergMads Ostberg
Niemniej jednak szef Citroen Racing - Pierre Budar ma wątpliwości, czy 30-latek udźwignie odpowiedzialność za team wspólnie z Craigiem Breenem.

„Musimy być strożni, to nie jest dla nich łatwe położenie".
- mówił. „Jeśli chcemy, aby byli liderami zespołu, może to być dla nich dość trudne".Citroen będzie bacznie obserwował, jak wypadnie skład Ostberg - Breen podczas przyszłotygodniowego Rajdu Włoch (Sardynii).

„Mamy parę opcji - niewiele, ale parę. Zobaczymy, jaki wybór będzie dla nas najlepszy, zważając na sytuację i fakt, że musimy przygotować się do przyszłego roku". - dodał Budar.Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
3

Komentarze do:

WRC: Loeb nie wskoczy za Meeke'a

WRC: Loeb nie wskoczy za Meeke'a
riderV8 2018-06-01 00:30
I dobrze. Nie ma sensu rozmieniać się na drobne. A Citroen zapłaci teraz za bezsensowne postawienie na Meeke'a. Na rynku nie ma żadnego kierowcy który mógłby chcieć jeździć w Citroenie i nadawałby się na lidera.
WRC: Loeb nie wskoczy za Meeke'a
aventador 2018-06-01 13:29
Też uważam, że powrót Seba mija się z celem. Ale jazdy testowe C3 z Jego udziałem mogą znacznie pomóc w usprawnieniu auta. Poza tym myślę, że Pan Budar jest dobrą osobą na stanowisku szefa Citroen Racing i zdziała na pewno więcej niż jego niemrawy poprzednik
WRC: Loeb nie wskoczy za Meeke'a
aventador 2018-06-01 13:33
A w przyszłym roku na rynku kierwoców może być ciekawie. Sordo kończy się kontrakt, Paddonowi chyba też, Mikkelsen parafował bodajże roczną umowę. Ewentualnie Citroen zaryzykuje i sięgnie np. po solidnego Tidemanda, który kisi się w WRC2 i jeszcze nie miał szansy się wykazać w nowym Wurcu, więc motywacji Mu nie zabraknie.