Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  WRC: Dachowanie Latvali na testach przed Rajdem Meksyku
WRC: Dachowanie Latvali na testach przed Rajdem Meksyku

WRC: Dachowanie Latvali na testach przed Rajdem Meksyku

2017-02-20 - G. Filiks     Tagi: Toyota Yaris, Testy, Toyota, WRC, Latvala
Jari-Matti Latvala sensacyjnie przewodzący klasyfikacji generalnej sezonu 2017 Rajdowych Mistrzostw Świata, miał wypadek Toyotą Yaris WRC na testach przed marcowym Rajdem Meksyku.

Zwycięzca ostatniego Rajdu Szwecji stracił panowanie nad samochodem na szybkim odcinku i rolował. Do zdarzenia doszło dzisiaj rano w prowincji Almeria w Hiszpanii. Latvala oraz jego pilot Miikka Anttila są cali, ale auto poważnie ucierpiało.

W Almerii testuje również Hyundai. Tymczasem M-Sport wybrał się z mistrzem świata Sebastienem Ogierem i jego Fordem Fiestą WRC na testy do Katalonii.

Rajd Meksyku, który jest pierwszą szutrową rundą sezonu, odbędzie się w dniach 9-12 marca.Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
4

Komentarze do:

WRC: Dachowanie Latvali na testach przed Rajdem Meksyku

WRC: Dachowanie Latvali na testach przed Rajdem Meksyku
WilqWRC 2017-02-20 19:42
Czy o tragicznym w skutkach wypadku w konsekwencji której zginął Marian Bublewicz już nic nie napiszecie? W telegraficznym skrócie: 24 lata temu zmarł Marian Bublewicz. Jeden z najlepszych kierowców świata w swoich czasach i wciąż jeden z najwyżej utytułowanych kierowców w kraju. Dopiero po tragicznym wypadku w którym zginął zaczęto rozwijać bezpieczeństwo na Polskich oesach. Zapoczątkował też powstanie pierwszego w kraju w pełni profesjonalnego zespołu rajdowego. Obdarowywał uśmiechem wszystkich a ten uśmiech zarażał i został gdzieś tu na ziemi w każdym z kibiców. Dziś miałby już 67 lat.
WRC: Dachowanie Latvali na testach przed Rajdem Meksyku
Hbr555 2017-02-20 23:35
Wilq, z calym szacunkiem, szczegolnie dla pana Bublewicza ale po czym wnioskujesz ze byl on jednym z najlepszych na swiecie? Po tym ze byl kilkukrotnym mistrzem Polski, czy po tym ze byl vice mistrzem Europy? A w takim razie kim jest np Holowczyc ktory byl mistrzem Europy i startowal w mistrzostwach gdzie niezle sobie radzil i w GB na odcinkach byl nawet bodajze trzeci. Lub Kubica ktory byl mistrzem swiata WRC2 a w WRC wygrywal odcinki.
WRC: Dachowanie Latvali na testach przed Rajdem Meksyku
WilqWRC 2017-02-21 08:44
Hej Hbr555. Mam wrażenie, że nie do końca uważnie przeczytałeś to co napisałem. "Jeden z najlepszych kierowców świata w SWOICH CZASACH [...] ". Moje słowa może potwierdzić chociażby fakt, że w 1993 roku znalazł się na priorytetowej liście „A” − 31 najlepszych kierowców rajdowych świata - publikowanej przez FIA. Teraz kolejny cytat na potwierdzenie tego co napisałem czyli, że w swoich czasach to był jeden z najlepszych kierowców świata. "To dzisiaj może brzmi tak dość lekko - zostać wicemistrzem Europy. Proszę mi wierzyć, że wtedy było to niebywałe osiągnięcie, biorąc pod uwagę przede wszystkim możliwości budżetowe zespołu Mariana i jego najgroźniejszych rywali. Erwin Weber który został wtedy mistrzem Europy . . . no nie chce strzelać ale podejrzewam, że miał budżet większy od Mariana z pięćdziesiąt razy." Oczywiście osiągnięcia Krzyśka Hołowczyca czy Roberta Kubicy również są imponujące, ale nie zmienia to w żaden sposób tego co napisałem. Marian Bublewicz był wielkim kierowcą i jednym z najlepszych kierowców świata w swojej epoce. Pozdrawiam Cię Hbr555, mam nadzieje, że wszystko już jest jasne :-)
WRC: Dachowanie Latvali na testach przed Rajdem Meksyku
WilqWRC 2017-02-21 08:49
Aha i bym nie pozostał goło słowny; cytat który przytoczyłem to słowa Andrzeja Borowczyka :-)
Podobne: WRC: Dachowanie Latvali na testach przed Rajdem Meksyku
Podobne galerie: WRC: Dachowanie Latvali na testach przed Rajdem Meksyku
Najczęściej czytane w tym miesiącu
Tapety na pulpit Toyota