Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  WRC: Citroen zwolnił Meeke'a
WRC: Citroen zwolnił Meeke'a

WRC: Citroen zwolnił Meeke'a

2018-05-24 - G. Filiks     Tagi: Meeke, WRC, Citroen
Kris Meeke wypadł ze składu kierowców Citroena w Rajdowych Mistrzostwach Świata (WRC).

Francuska marka otwarcie przyznała, że zwalnia swojego lidera w połowie sezonu, ponieważ ma nadmiernie dużo wypadków.

Meeke jest szybki, ale popełnia zbyt wiele błędów, by walczyć o mistrzowskie tytuły. W zeszłym roku zajął 7. miejsce w klasyfikacji generalnej. W tym po sześciu rajdach jest jeszcze oczko niżej. 38-latek nie ukończył ostatniego Rajdu Portugalii rozbijając się na drzewach w przerażający sposób. Nowy szef Citroena w WRC - Pierre Budar powiedział, że rezygnuje z jego usług ze względów bezpieczeństwa.

Podczas następnego rajdu producent samochodów znad Sekwany wystawi Craiga Breena i Madsa Ostberga. Co później, na razie nie wiadomo. Poza tym, że na przedostatnią rundę sezonu - październikowy Rajd Hiszpanii (Katalonii) - skład zespołu wzmocni Sebastien Loeb. To ostatni z trzech startów zaplanowanych przez byłego dziewięciokrotnego mistrza świata na ten rok.Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
6

Komentarze do:

WRC: Citroen zwolnił Meeke'a

WRC: Citroen zwolnił Meeke'a
riderV8 2018-05-24 23:23
Szok!! No to jest niezły news.
WRC: Citroen zwolnił Meeke'a
arex 2018-05-25 00:06
Zastanawiałem się kiedy w Citroenie nie wytrzymają. No i stracili cierpliwość. Nie wiem kto na siłe robił z niego lidera jak on jest delikatnie mówiąc przeciętnym kierowcą. I nie umie radzić sobie z presją a to podstawa w takiej zabawie. I wiecznie banalne błędy które nie raz kończyły całkowice jazde. I tak długo go niańczyli.
WRC: Citroen zwolnił Meeke'a
xsawierr 2018-05-25 11:27
Trochę podobnie jak Pastor Maldonado w F 1 hehe,tylko Kris wygrał 5 rajdów,a Pastor 1 wyścig,ale bolidem środka stawki. Tak czy inaczej jazda Meeka wyglądała mi jak by pruł cały czas na 120% i z tond te dzwony. Nie wiem tylko czemu Citroen długo trzymał takiego kierowcę ? Pewnie te jedno w 2015 i po dwa w 2016 i 2017 roku zwycięstwa przekonywały szefa? Tylko ja bym szefa zwolnił bo gdzie on był jak Ogier zastanawiał się czy podpisać umowę z M-Sportem , gdzie ten szef był jak Tanak wchodził do Toyoty ? Nadal będą mieć zawodników tylko środka stawki więc po co ten cyrk za grube miliony ?
WRC: Citroen zwolnił Meeke'a
Krófsko 2018-05-25 13:17
Szef Citroena brał również pod uwagę życie prywatne zawodników.Meeke ma dwie córeczki(chyba 3 i 2 lata),a Nagle kilkumiesięcznego synka
WRC: Citroen zwolnił Meeke'a
vaginus 2018-05-26 11:38
Szkoda, geniuszem nie był, ale czasami potrafił mieszać w stawce. Cytryna jest w ciemnej dupie. Obstawiam, że jednak za rok skuszą Ogiera.
WRC: Citroen zwolnił Meeke'a
cinosanap 2018-05-27 11:02
W końcu ktoś poszedł po rozum do głowy. Dawali mu nie jedną szansę i dużo czasu, ale się nie pozbierał. Sacunek dla ekipy Citroena, że jednak mieli trzeźwe spojrzenie i zabrali mu samochód zanim kogoś w końcu zabił. To samo jest z naszym Kubicą. Miał tylko prędkość i ułańską fantazję, ale umiejętności i chłodna głowa były mu obce. Miał wiele wypadków. Ten w F1 był naprawdę imponujący. Niektóre rajdowe również niczego sobie, a trzeba pamiętać, że w rajdach jedzie też pilot i jego życie również kierowca trzyma w swoich rękach. Dobrze, że Kubica zrezygnował z rajdów, a na F1 jest już za stary. Jako kierowca testowy powinien sobie poradzić.