Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  WRC: Citroen zatrudnił Ostberga w miejsce Meeke'a
WRC: Citroen zatrudnił Ostberga w miejsce Meeke'a

WRC: Citroen zatrudnił Ostberga w miejsce Meeke'a

2018-06-20 - G. Filiks     Tagi: Ostberg, Meeke, WRC, Citroen
Mads Ostberg będzie startował dla Citroena w WRC z powrotem regularnie. Tak jak się spodziewaliśmy, Norweg został zatrudniony w miejsce Krisa Meeke'a na resztę sezonu 2018.

Citroen zwolnił Meeke'a przed ostatnim Rajdem Włoch (Sardynii), wobec częstych wypadków Irlandczyka. Ostberg, który był stałym kierowcą francuskiej marki w latach 2014-2015, tego roku wrócił do niej początkowo na pojedyncze występy. Zaliczył dotychczas trzy starty.

Teraz Citroen zapowiedział udział Norwega również we wszystkich pozostałych tegorocznych rajdach - z wyjątkiem październikowego Rajdu Hiszpanii (Katalonii), na który może oddać samochód Sebastienowi Loebowi. Chociaż pierwotnie ustalono, że były 9-krotny mistrz świata zastąpi podczas każdego z trzech swoich występów w obecnym sezonie drugiego etatowego kierowcę teamu Craiga Breena.

„To dla mnie fantastyczna wiadomość". - cieszy się Ostberg z angażu, cytowany przez portal Motorsport.com.

„(...) Rozmawiam z zespołem i negocjuję start w Hiszpanii. To fajny rajd i w przeszłości dobrze sobie tam radziłem - chciałbym tam wystąpić. Ale najważniejsze, że mam umowę na wszystkie inne rundy sezonu".
„Uważam, że zrobiłem swoje w rajdach, które już zaliczyłem. Teraz wyczekuję, by lepiej przyzwyczaić się do samochodu podczas następnych imprez. Wciąż potrzebuję na to trochę czasu. Jechało mi się dobrze modelem C3 w Szwecji, ale potem miałem nieco problemów na szutrze. We współczesnym aucie WRC jest tak wiele rzeczy do ustawienia i jedziesz tak szybko, ale teraz będę miał trochę czasu na popracowanie z teamem".
W dotychczasowych tegorocznych startach dla Citroena Ostberg dwukrotnie zajął 6. miejsce, a raz uplasował się na 5. pozycji.

30-latek odzyskał miejsce w fabrycznym zespole po spędzeniu sezonu 2017 na jeżdżeniu Fordem Fiestą WRC wystawianym przez prywatną ekipę.Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

WRC: Citroen zatrudnił Ostberga w miejsce Meeke'a