Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  WRC: Citroen przyznaje, że musi się poprawić
WRC: Citroen przyznaje, że musi się poprawić

WRC: Citroen przyznaje, że musi się poprawić

2017-02-17 - G. Filiks     Tagi: Citroen, WRC, Meeke, Rajdy
Citroen rozczarowujący nowym samochodem w sezonie 2017 Rajdowych Mistrzostw Świata nie ukrywa, że ma nad czym pracować.

Francuska marka, która ubiegłego roku zawiesiła swoje fabryczne zaangażowanie w cyklu, aby móc skupić się na przygotowaniu modelu C3 WRC, dla wielu była faworytem do tytułów w erze rajdówek nowej generacji.
WRC: Citroen przyznaje, że musi się poprawićWRC: Citroen przyznaje, że musi się poprawić
Jednak podczas dwóch pierwszych tegorocznych eliminacji Citroen wypadł najgorzej z czterech producentów aut uczestniczących w mistrzostwach.

Nowy Hyundai i20 Coupe WRC w rękach Thierry'ego Neuville'a dyktował tempo zarówno w Rajdzie Monte Carlo, jak i Rajdzie Szwecji (choć nie wygrał ani tu ani tu przez wypadki Belga), nowy Ford Fiesta WRC w rękach Sebastiena Ogiera zwyciężył pierwszą z wymienionych rund, a Toyota Yaris WRC w rękach Jari-Matti Latvali triumfowała w drugiej.

Natomiast najlepszym wynikiem Citroena jest jak dotąd ledwie 5. miejsce, zdobyte dwukrotnie przez Craiga Breena. Za pierwszym razem starym modelem DS3 WRC. Można próbować tłumaczyć to częściowo kraksami gwiazdora zespołu Kris'a Meeke'a, niemniej C3 WRC bezsprzecznie nie jest tak konkurencyjny, jak oczekiwano.

Poza tym sfrustrowany Meeke za kulisami miał obwiniać samochód za swoje wypadki i w wulgarnych słowach wyrażać niechęć do jeżdżenia nim.
Teraz szef Citroen Racing - Yves Matton tłumaczy: „Wszyscy dobrze wiemy, co musimy zrobić, aby się poprawić i być konkurencyjnymi. Zamierzamy pracować jeszcze ciężej podczas przygotowań do następnych rajdów".

„Wyraźnie widać, że nadal mamy nad czym pracować, aby móc wykorzystywać w pełni potencjał samochodu w określonych warunkach".„Na tej nawierzchni
(w Szwecji - red.) byliśmy szybcy podczas pierwszego przejazdu odcinków, ale musimy nadal badać, dlaczego nasi kierowcy nie czuli się tak dobrze podczas drugiego przejazdu".

„Kris miał parę trudności w swobodnej jeździe samochodem na różnych nawierzchniach. W takich warunkach
(zimowych) niełatwo budować pewność siebie. Jest spora szansa, że sytuacja będzie inna w Meksyku, gdzie mamy do czynienia z bardziej jednolitą nawierzchnią przez cały rajd".Rajd Meksyku odbędzie się w dniach 9-12 marca.Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
2

Komentarze do:

WRC: Citroen przyznaje, że musi się poprawić

WRC: Citroen przyznaje, że musi się poprawić
riderV8 2017-02-17 15:17
Myśleli że z Meek'iem jako głównym kierowcą będą się rozwijać? Jest stary i na najwyższym poziomie ma niewielkie doświadczenie, w dodatku ma zamiłowanie do wypadków. To już lepszy byłby dla nich Mikkelsen.
WRC: Citroen przyznaje, że musi się poprawić
podgorsky 2017-02-17 17:17
No właśnie. Jakoś nie mam przekonania do Meeka. Niewątpliwie potrafi wygrywać, ale musi mieć dobry dzień. W innym przypadku są tylko wypadki.