Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  WRC: Bouffier potwierdzony przez M-Sport na dwa rajdy
WRC: Bouffier potwierdzony przez M-Sport na dwa rajdy

WRC: Bouffier potwierdzony przez M-Sport na dwa rajdy

2018-01-09 - G. Filiks     Tagi: Ford Fiesta WRC, Rajd Francji, Rajd Monte Carlo, Rajd Korsyki, M-Sport, WRC, Bouffier
M-Sport potwierdził, że wystawi Bryana Bouffiera w inaugurującym sezon 2018 WRC styczniowym Rajdzie Monte Carlo. Były trzykrotny rajdowy mistrz Polski wystartuje trzecim egzemplarzem Forda Fiesty najlepszego zespołu mistrzostw świata jeszcze w jednej eliminacji - zaplanowanym na kwiecień domowym Rajdzie Francji (Korsyki).

„Szczerze mówiąc nie sądziłem, że dostanę szansę poprowadzenia tego samochodu, nawet na testach. Jestem więc bardzo podekscytowany".
- komentuje 39-latek.
WRC: Bouffier potwierdzony przez M-Sport na dwa rajdyWRC: Bouffier potwierdzony przez M-Sport na dwa rajdy
„(...) Monte i Korsyka to dwie bardzo różne imprezy, ale też obydwie należą do moich ulubionych. To dwie francuskie rundy, a jazda u siebie zawsze jest przyjemnością - będzie nią tym bardziej, że dosiądę to nowe auto".


Bouffier w 2014 roku był drugi w Rajdzie Monte Carlo. Wtedy też reprezentował M-Sport. Poza tym w przeszłości wygrał ten rajd, gdy był on rundą Intercontinental Rally Challenge (IRC), a także zwyciężył na Korsyce, gdy startowały tam Mistrzostwa Europy (ERC).

„Świetnie jest mieć Bryana na Monte Carlo i Korsykę. Można powiedzieć, że w tych rajdach jego doświadczenie jest niezrównane".
- mówi szef M-Sportu, Malcolm Wilson.
WRC: Bouffier potwierdzony przez M-Sport na dwa rajdyWRC: Bouffier potwierdzony przez M-Sport na dwa rajdy
„To jedne z najbardziej specjalistycznych rajdów w kalendarzu. Warunki i dobór opon mogą bardzo często zdecydować, kto będzie lepszy. Wiedza Bryana będzie w nich naszą kolejną bronią".


Stałymi kierowcami M-Sportu na 2018 rok są najlepszy rajdowiec ostatnich pięciu sezonów Sebastien Ogier oraz Elfyn Evans.Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

WRC: Bouffier potwierdzony przez M-Sport na dwa rajdy