Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  WRC: 14 samochodów w Rajdzie Szwecji
Zapowiedź Rajdu Szwecji

WRC: 14 samochodów w Rajdzie Szwecji

2018-02-13 - G. Filiks     Tagi: Wieromiejczyk, Pieniążek, Al-Rajhi, Suninen, Solberg, Ostberg, Rajd Szwecji, WRC
W tym tygodniu zostanie rozegrany Rajd Szwecji, druga tegoroczna runda Rajdowych Mistrzostw Świata. Do zimowej rywalizacji przystąpi 14 załóg WRC.
zapowiedź wideo rajdu

W akcji zobaczymy cztery Fordy Fiesty WRC, po trzy Toyoty Yaris WRC, Citroeny C3 WRC i Hyundaie i20 Coupe WRC oraz jednego starego Forda Fiestę RS WRC.

Za sterami Citroena C3 WRC zadebiutuje Mads Ostberg. Pozostałymi kierowcami francuskiej marki będą tradycyjnie Kris Meeke i Craig Breen. W składzie mistrzowskiego zespołu M-Sport obok Sebastiena Ogiera i Elfyna Evansa widnieje Teemu Suninen.

Czwartą nową Fiestę dosiądzie Henning Solberg. Będzie to jego debiut w samochodzie WRC obecnej generacji. 45-latek wystąpi w prywatnych barwach (jadąc tym samym autem, którym w zeszłym roku startował Ostberg). Skład Toyoty tworzą oczywiście Ott Tanak, Jari-Matti Latvala i Esapekka Lappi, zaś Hyundai wystawia Thierry'ego Neuville'a, Andreasa Mikkelsena oraz Haydena Paddona.

Starą Fiestę poprowadzi Yazeed al-Rajhi.

Start planował jeszcze Lorenzo Bertelli. Włoch miał tak jak Solberg zadebiutować za kierownicą nowej Fiesty WRC. Jednak trzy dni temu odwołał swój występ ze względu na „nieprzewidziane i niemożliwe do odłożenia w czasie obowiązki zawodowe".
Pełna lista startowa liczy 67 aut. Dwa są polskie. Kierowcy znad Wisły, którzy spróbują swoich sił w rajdzie, to Łukasz Pieniążek i Michał Wieromiejczyk. Pierwszy z wymienionych kontynuuje rywalizację Skodą Fabią R5 w WRC-2, drugi pojedzie Peugeotem 208 R2, debiutując w światowym czempionacie.Warto wspomnieć jeszcze o starcie aktualnego mistrza świata w rallycrossie Johana Kristofferssona. Szwed wystąpi takim samym wozem, co Pieniążek - ale nie będzie klasyfikowany w WRC-2.

Rajd rozpocznie w czwartek wieczorem niespełna dwukilometrowy superoes w Karlstad. Łącznie będzie do przejechania 19 odcinków specjalnych.Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

WRC: 14 samochodów w Rajdzie Szwecji