Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Sebastien Loeb zaskoczony słabszą postawą Hirvonena i Sordo
Dani Sordo

Sebastien Loeb zaskoczony słabszą postawą Hirvonena i Sordo

2013-07-17 - P. Krupka     Tagi: Hirvonen, Loeb, Sordo, WRC
Sebastien Loeb przyznał, że nie spodziewał się, iż Citroen zaliczy tak duży spadek formy w momencie, gdy kierowcą #1 został Mikko Hirvonen. Mistrza świata zaskoczyła rónież niezawodność nowego samochodu Volkswagena.

Loeb zbliża się nieuchronnie do końca rajdowej kariery - pozostał mu już tylko pożegnalny Rajd Francji i nic się w tej kwestii nie zmieniło, mimo namowy szefa zespołu, Yvesa Mattona na kolejne występy w WRC. "Jeśli chodzi o Mikko, jestem nieco zaskoczony. W przeszłości zawsze był bardzo pewnym kierowcą. Zawsze musiałem na niego uważać, ponieważ nawet jeśli nie był najszybszy, to pozostawał w czołówce. Teraz jest inaczej." - przyznał Sebastien Loeb w wywiadzie dla Motorsport News. "Dani - czasem jest szybki, czasem nie. Ostatecznie zespół potrzebuje stałości w wynikach. Ale nie jest łatwo, gdy twoimi rywalami jest Sebastien Ogier i Volkswagen. VW ma konkurencyjne auto, najlepszy budżet no i teraz najlepszego kierowcę. Jeśli zbierzesz te wszystkie aspekty, to nie powinno być zaskoczenia. To co może być natomiast zaskakujące to niezawodność samochodu, który startuje dopiero pierwszy rok. To godne uwagi." - dodał Francuz.
Hirvonen w ostatnich dniach wizytował w niemieckiej Kolonii, gdzie doradzał kierowcom niemieckiego cyklu Citroen DS3 R1 Trophy. Przyznał tam, że kwestia tytułu mistrzowskiego dla kierowców jest przegrana. Inaczej walka o tytuł najlepszego producenta: "Mamy 46 punktów straty. Ale przed nami Finlandia, po której wiele się spodziewam, a potem Niemcy, gdzie Dani zawsze jest silny."Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Sebastien Loeb zaskoczony słabszą postawą Hirvonena i Sordo