Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Rovanpera wchodzi do WRC
Rovanpera wchodzi do WRC

Rovanpera wchodzi do WRC

Kreowany na przyszłą gwiazdę rajdów Kalle Rovanpera zadebiutuje w Rajdowych Mistrzostwach Świata podczas październikowego Rajdu Wielkiej Brytanii (Walii).Syn startującego w WRC w dwóch poprzednich dekadach Harriego Rovanpery, zbliżający się do 17. urodzin i właśnie robiący drogowe prawo jazdy, weźmie udział również w kończącym sezon Rajdzie Australii.
Rovanpera wchodzi do WRCRovanpera wchodzi do WRC
W obu imprezach wystawi go zespół M-Sport. Fin będzie rywalizował za kierownicą Forda Fiesty R5 w kategorii WRC-2.

„Jest taki sam, jaki był Jari-Matti (Latvala), gdy do nas przychodził". - mówi szef brytyjskiego teamu Malcolm Wilson.

„Zawsze jest coś ekscytującego w obserwowaniu postępów tych młodych chłopaków. To fantastyczna wiadomość, że będzie z nami w Wielkiej Brytanii i Australii - powinien być prawdziwym obiektem zainteresowania podczas tych dwóch ostatnich rund mistrzostw".
Rovanpera jednocześnie już ma ustalone 6 startów w przyszłorocznym sezonie WRC. Pojedzie w Meksyku, Argentynie, Finlandii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Australii.

Obiecujący nastolatek próbuje dostać się do na 2018 rok do programu szkolenia młodych kierowców Hyundaia. Jeżeli dopnie swego, będzie rywalizował w WRC-2 za sterami Hyundaia i20 R5. Jeśli nie, prawdopodobnie zostanie w M-Sporcie.
Dodajmy, że pierwszy występ w Fieście R5 zaliczy podczas Rajdu Lipawy, finałowej rundy Rajdowych Mistrzostw Europy. Jego pilotem będzie Jonne Halttunen.Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Rovanpera wchodzi do WRC