Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Rajd Szwecji: 4 punkty dla LOTOS Rally Team
Michał Kościuszko

Rajd Szwecji: 4 punkty dla LOTOS Rally Team

2013-02-10 - P. Krupka     Tagi: Rajd Szwecji, WRC, Kościuszko
Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak dojechali do mety Rajdu Szwecji na 14. miejscu i 8. wśród producentów. Dzięki temu zespół LOTOS Rally Team zyskał 4 kolejne punkty w sezonie 2013. Zwycięzcą rajdu został Sebastien Ogier przed Sebastienem Loebem (+41.8) i Matsem Ostbergiem (+1:24.5).
Michał KościuszkoMichał Kościuszko
W trakcie dwóch ostatnich dni rajdu załoga LOTOS Rally Team odrabiała straty z piątkowych odcinków specjalnych spowodowane problemami technicznymi i ustawieniem samochodu. Ostatecznie Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak awansowali o 6 pozycji i zajęli 14. miejsce w klasyfikacji generalnej.
Michał KościuszkoMichał Kościuszko
„Jesteśmy na mecie rajdu Szwecji i zdobyliśmy kolejne punkty dla zespołu LOTOS Rally Team. Zdecydowanie nie był to dla nas łatwy start, ale staraliśmy się pomimo przeciwności zdobyć jak najwięcej doświadczeń, które będą procentować na dalszą część sezonu. Jeszcze raz dziękuję kibicom za pomoc podczas 5 odcinka specjalnego. Bez Waszej pomocy nie byłoby nas na mecie w Karlstad.”- powiedział Michał.
Zawodnicy w trakcie czterech dni Rajdu Szwecji pokonali 22 odcinki specjalne o łącznej długości 338,91 kilometrów oesowych. Dla załogi LOTOS Rally Team był to lodowy debiut w samochodzie WRC. Był to również pierwszy wspólny start w Szwecji Michała i Maćka jako załogi.

Strategicznym partnerem zespołu LOTOS Rally Team jest Grupa LOTOS. Partnerami wspierającymi starty Michała Kościuszko są także marka paliw LOTOS Dynamic, marka olejów silnikowych LOTOS oraz marka Red Bull. Wsparcie medialne zapewnia RMF FM.

Zmagania Michała Kościuszko i Maćka Szczepaniaka w Mistrzostwach Świata można śledzić na profilu „Emocje do pełna” http://www.facebook.com/EmocjeDoPelnaźródło: inf. prasowa zespołu

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
5

Komentarze do:

Rajd Szwecji: 4 punkty dla LOTOS Rally Team

Rajd Szwecji: 4 punkty dla LOTOS Rally Team
~~ 2013-02-10 21:12
I co z tego, że dostają punkty, jeśli i tak są najgorsi w klasyfikacji zespołów.
Rajd Szwecji: 4 punkty dla LOTOS Rally Team
Robert82 2013-02-11 19:18
no włąsnie ... moze lepiej było wejsc do wrc2 ...moze komentatorzy tv nie smiali by sie z Polaków zadajac sobie pytanie czy mamy mocniejsza wódke od szwedów zeby przełknąc ta porażke...
Rajd Szwecji: 4 punkty dla LOTOS Rally Team
Witcher1990 2013-02-11 20:17
Prokop jest niżej bo na Monte nie był klasyfikowany w producentach
Rajd Szwecji: 4 punkty dla LOTOS Rally Team
~~ 2013-02-12 00:04
Dobra, ale ma jeszcze sporo rajdów do nadrobienia, a Kościuszko i tak będzie jechał tylko w 8 rajdach. Dostają punkty tylko dlatego, że nie ma wystarczającej konkurencji.
Rajd Szwecji: 4 punkty dla LOTOS Rally Team
Witcher1990 2013-02-12 12:49
Kopciuszko jedzie we wszystkich rundach. Jeśli w jednej z nich znajdzie się w top 7-8 to będzie życiówka