Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Rajd Monte Carlo: Ogier pierwszym liderem, Kubica ósmy
Rajd Monte Carlo 2016

Rajd Monte Carlo: Ogier pierwszym liderem, Kubica ósmy

2016-01-21 - P. Krupka     Tagi: Rajd Monte Carlo, WRC, Wyniki
Robert Kubica nieźle rozpoczął rajdowy sezon WRC w Rajdzie Monte Carlo. Startujący dopiero jako dziesiąty na trasie, Polak sklasyfikowany został na ósmej pozycji. Wygrał Sebastien Ogier, ale Francuz nie miałby tak łatwo, gdyby błędu nie popełnił superszybki Kris Meeke.

OS1 - Entrevaux - Val De Chalvagne - Rouaine (Długość OS: 21.25 km): Warunki nocnego oesu były trudne - na dole było sucho i praktycznie bez śniegu, ale im wyżej, tym więcej leżało go na poboczach i więcej nanoszone było na drogę. Stąd kierowcy jadący dalej mieli utrudnione zadanie. Ogier jechał jako pierwszy i uzyskał najlepszy czas. Świetnie pojechał Kris Meeke, który stracił tylko 4.1s, ale jak sam ocenił, mógłby nadrobić 7 sekund gdyby nie błąd i nawracanie na jednym z zakrętów. Trzeci czas uzyskał Andreas Mikkelsen, który pokonał nieznacznie Jari-Mattiego Latvalę.
Rajd Monte Carlo 2016Rajd Monte Carlo 2016
Kubica uzyskał ósmy czas. "Było dobrze, nie było dramatów, przyczepność była trochę ograniczona, ale tak tu jest. Po prostu jedziemy i próbujemy się cieszyć. Warunki nie są łatwe." - powiedział polski kierowca na mecie.

Hubert Ptaszek zajął dziewiątą pozycję w klasie WRC-2.
Rajd Monte Carlo 2016Rajd Monte Carlo 2016Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Rajd Monte Carlo: Ogier pierwszym liderem, Kubica ósmy