Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Rajd Meksyku: Kubica tuż za TOP3! Dramaty Hirvonena i Meeke'a
Rajd Meksyku 2014

Rajd Meksyku: Kubica tuż za TOP3! Dramaty Hirvonena i Meeke'a

2014-03-07 - P. Krupka     Tagi: Rajd Meksyku, WRC
Druga piątkowa pętla Rajdu Meksyku rozpoczęła się fatalnie dla zespołów M-Sportu i Citroena. Bardzo zadowolony może być za to Volkswagen. Oraz Robert Kubica, który spokojnie jedzie "swoje" i przesuwa się w górę klasyfikacji, korzystając na problemach rywali. Na szczęście usterka systemu zmiany biegów została naprawiona i polski kierowca może jechać swoim tempem. OS6 - Los Mexicanos 2 (Długość OS: 9.88 km): Sebastien Ogier jeszcze w piątek bardzo chciał powrócić na pozycję lidera. Na kolejnych oesach urywał ułamki sekund z przewagi Madsa Ostberga. Na OS6 udało się odzyskać 2.1s (mimo, że w pewnym momencie wpadł w poślizg!) i różnica między najlepszą dwójką wynosiła już zaledwie 1.2s. Trzeci czas należał do Mikko Hirvonena. Dalej znaleźli się Jari-Matti Latvala, Kris Meeke, Elfyn Evans oraz Thierry Neuville.
Rajd Meksyku 2014Rajd Meksyku 2014
Robert Kubica miał ósmy czas, ze stratą 12.7s do Ogiera. Za plecami Polaka finiszował Chris Atkinson (wrócił do normalnej jazdy po naprawie zawieszenia), Martin Prokop oraz Benito Guerra. W TOP10 klasyfikacji generalnej nie doszło do żadnych zmian. W WRC-2 prowadził Ukrainiec Jurij Protasow.
OS7 - El Chocolate 2 (Długość OS: 44.03 km): Siódmy oes rajdu to pierwsze poważne dramaty tej pętli. Odcinka nie ukończył jadący w WRC-2 Lorenzo Bertelli. Ogromnego pecha miał Mikko Hirvonen. Najpierw ukończył on bardzo długi odcinek specjalny z trzecim czasem, ale chwilę po pokonaniu linii mety okazało się, że w Fieście doszło do awarii elektryki, która uziemiła samochód! Hirvonen nie dotarł na start kolejnego oesu i odpadł z walki o podium.
Rajd Meksyku 2014Rajd Meksyku 2014
A odcinek wygrał znów Ogier. Francuz pojechał znakomicie, wyprzedzając Madsa Ostberga aż o 17.9s. Norweg, którego czas dał mu zaledwie 4. miejsce na tej próbie, był z siebie bardzo niezadowolony. Identyczny czas miał Jari-Matti Latvala. Świetnie pojechał Kris Meeke, który przegrał tylko z Ogierem, tracąc do niego 7.8s. To dało kierowcy Citroena awans na czwarte miejsce w rajdzie. Nowym liderem został Ogier, Ostberg spadł na drugie miejsce. Trzeci pozostał - na papierze (biorąc pod uwagę zepsuty samochód) - Hirvonen. Kubica wciąż z szóstym wynikiem.OS8 - Las Minas 2 (Długość OS: 15.59 km): Sebastien Ogier opanował sytuację i mimo, że jedzie jako drugi na drodze, to trasa jest już przetarta po wcześniejszych przejazdach i Francuz nie musi odkurzać drogi. Udało mu się wygrać kolejny z rzędu odcinek. Mads Ostberg walczył dzielnie, ale stracił 3.9s i zajął na tej próbie trzecie miejsce. Drugi był Jari-Matti Latvala, który błyskawicznie awansował na trzecią lokatę w rajdzie.

Wszystko na skutek wcześniejszej awarii Mikko Hirvonena, a teraz również odpadnięcia Krisa Meeke. Kierowca Citroena uszkodził zawieszenie, przez co zakończył na dziś jazdę, pozwalając rywalom na awans w generalce. Robert Kubica ponownie pojechał bardzo dobrze i zajął czwarte miejsce na OS8 (+8.7s). Od razu dało mu to awans także na czwarte miejsce w generalce, za plecy Latvali, a przed Elfyna Evansa. Do końca dnia zostały trzy oesy, z czego dwa ostatnie to krótkie superoesy.

W WRC-2 liderem pozostaje Jurij Protasow - przypomnijmy, że z walki odpadła grupa faworytów: Ott Tanak, Nicolas Fuchs.
WRC: Rajd Meksyku - po OS8 z 22 (czołowa 10)

KierowcaSamochódCzas
1. Ogier Sebastien Volkswagen Polo R WRC1:40:36.7s
2.Østberg Mads Citroën DS3 WRC+20.6s
3.Latvala Jari-MattiVolkswagen Polo R WRC+40.8s
4.Kubica RobertFord Fiesta RS WRC+1:44.6s
5.Evans ElfynFord Fiesta RS WRC+2:17.5s
6.
Neuville ThierryHyundai i20 WRC +2:27.0s
7.
Prokop MartinFord Fiesta RS WRC+3:21.8s
8.Guerra BenitoFord Fiesta RS WRC+4:57.4s
9.
Atkinson Chris
Hyundai i20 WRC
+6:09.4s
10.
Protasow Jurij
Ford Fiesta R5
+7:03.8sDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Rajd Meksyku: Kubica tuż za TOP3! Dramaty Hirvonena i Meeke'a

Podobne: Rajd Meksyku: Kubica tuż za TOP3! Dramaty Hirvonena i Meeke'a
Podobne galerie: Rajd Meksyku: Kubica tuż za TOP3! Dramaty Hirvonena i Meeke'a
Najczęściej czytane w tym miesiącu
Tapety na pulpit