Rajdy  »  Mistrzostwa Polski  »  Aktualności  »  RSMP: Grzyb wykluczony z wyników Rajdu Dolnośląskiego, ale złożył odwołanie
RSMP: Grzyb wykluczony z wyników Rajdu Dolnośląskiego, ale złożył odwołanie

RSMP: Grzyb wykluczony z wyników Rajdu Dolnośląskiego, ale złożył odwołanie

2016-10-10 - G. Filiks     Tagi: Rajd Dolnośląski, Brzeziński, RSMP, Grzyb
Grzegorz Grzyb przewodzący klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski został zdyskwalifikowany na mecie rozegranego w zeszłym tygodniu Rajdu Dolnośląskiego. Jednak odwołał się od decyzji sędziów.Jeżeli Grzyb straci 3. miejsce w zawodach, jego przewaga nad drugim w tabeli łącznej Jakubem Brzezińskim przed kończącym sezon Rajdem Arłamów zmaleje z 20 do zaledwie 4 punktów. Dodatkowo szanse na tytuł odzyska triumfator Rajdu Dolnośląskiego - Filip Nivette, którego strata do Grzyba zmniejszy się z 39 do 23 oczek. Zespół Sędziów Sportowych (ZSS) wykluczył Grzyba z wyników imprezy na podstawie artykułu 48.2.1 Regulaminu Rajdów Regionalnych FIA, zakazującego z pewnymi wyjątkami przebywania w promieniu 1 kilometra od samochodu personelu wystawiającego go zespołu oraz wszelkich środków transportu teamu.

Według nieoficjalnych informacji, zarzucono Grzybowi obecność członków jego ekipy przy Skody Fabii R5 w momencie reanimowania wozu, gdy zgasł mu na rampie na mecie.

Protest w tej sprawie miał złożyć Brzeziński.

Grzyb przyjął decyzję ZSS, a następnie wniósł apelację do Głównej Komisji Sportów Samochodowych przy Polskim Związku Motorowym.
Dlatego wyniki Rajdu Dolnośląskiego są zawieszone. Oficjele mają nadzieję wyjaśnić sprawę do Rajdu Arłamów, który odbędzie się w dniach 3-5 listopada.Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

RSMP: Grzyb wykluczony z wyników Rajdu Dolnośląskiego, ale złożył odwołanie