Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Pieniążek chce regularnie walczyć o podia w WRC 2 Pro
Pieniążek chce regularnie walczyć o podia w WRC 2 Pro

Pieniążek chce regularnie walczyć o podia w WRC 2 Pro

2019-02-11 - G. Filiks     Tagi: Rajd Szwecji, M-Sport, Pieniążek, Ford Fiesta R5, WRC 2, Heller
Łukasz Pieniążek zgłasza aspiracje do regularnej rywalizacji o podia w WRC 2 Pro podczas sezonu 2019.

WRC 2 Pro to nowy cykl w Rajdowych Mistrzostwach Świata, powstały z rozdzielenia WRC 2 na dwie klasy. Pieniążek awansował do tej lepszej, dla kierowców fabrycznych zespołów. Jak już informowaliśmy, został bowiem zawodnikiem M-Sport Ford. Ubiegłego roku Polak zajął 5. miejsce w klasyfikacji generalnej WRC 2. Po drodze świętował jedno podium - był drugi w Rajdzie Portugalii. Teraz chce meldować się w ścisłej czołówce stale.

Zmiana zespołu oznacza również zmianę samochodu. Pieniążek wsiada do Forda Fiesty R5. Będzie miał także nowego pilota. W tym tygodniu wystartuje w Rajdzie Szwecji razem z Kamilem Hellerem. Występem w Skandynawii rozpocznie swój sezon. „To będzie mój drugi start w Rajdzie Szwecji i dopiero trzeci na śniegu w samochodzie z napędem na cztery koła". - mówi Pieniążek, który rok temu ukończył tę imprezę na 9. miejscu.

„Nie mam zbyt dużego doświadczenia w jeździe w takich warunkach, ale bardzo je lubię. W ramach przygotowań pokonaliśmy ok. 450 km podczas trzydniowych testów w Estonii, w trakcie których dobrze poznałem zachowanie Fiesty na śniegu. Przed samym rajdem czeka nas jeszcze jeden dzień testowy w Szwecji".
„Lubię jazdę po śniegu. Opony na tzw. długim kolcu zapewniają bardzo dobrą przyczepność, ale trzeba się do nich przyzwyczaić, co jest dodatkowym wyzwaniem. Są nim także bandy śnieżne wzdłuż trasy, dlatego niezbędna jest wyjątkowa precyzja. Szczególnie w wąskich sekcjach. Z uwagi na specyficzne warunki bardzo ważne będzie także zapoznanie. Jeśli dobrze ustawimy auto i przygotujemy dobry opis, z pewnością będziemy mieli mnóstwo frajdy z jazdy po jednych z najbardziej malowniczych odcinków specjalnych w kalendarzu WRC. Chcemy dać z siebie wszystko i pojechać najszybciej jak potrafimy".

„Czeka nas pierwszy start w nowym samochodzie i nowej ekipie, dlatego zobaczymy co się wydarzy, ale chciałbym w tym roku regularnie walczyć o podia w WRC 2 Pro".
- oznajmił.Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Pieniążek chce regularnie walczyć o podia w WRC 2 Pro