Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Ostatni rajd fabrycznego Volkswagena z Fabią S2000
Skoda Fabia S2000

Ostatni rajd fabrycznego Volkswagena z Fabią S2000

2012-11-07 - P. Krupka     Tagi: Skoda, Volkswagen, Rajd Katalonii, WRC, Ogier
Zespół Volkswagena pełną parą przygotowuje się już do pełnego sezonu z samochodami Polo R WRC. W związku z tym, tegoroczne Skody Fabie S2000 którymi jeździli Sebastien Ogier, Kevin Abbring, Andreas Mikkelsen i Sepp Wiegand pójdą w odstawkę. A dokładnie - przeznaczone są na sprzedaż.
Skoda Fabia S2000Skoda Fabia S2000
"Po jedenastu zwycięstwach w klasie, to dwunaste byłoby dla nas potwierdzeniem wykonania solidnej pracy. Z pierwszą i drugą pozycją w klasie, oraz piątą i siódmą w generalce w Rajdzie Sardynii, nasi kierowcy zademonstrowali wyjątkową szybkość. Pokazywali też, iż są w stanie szybko, bezpiecznie i inteligentnie doprowadzić samochody do mety. Teraz sprzedajemy nasze Skody, choć na razie nie doszło jeszcze do żadnej transakcji."
- powiedział przed Rajdem Katalonii stojący na czele Volkswagena Jost Capito.
Sebastien OgierSkoda Fabia S2000
"Jazda w kategorii S2000 była dobrym doświadczeniem. Chciałbym podziękować Skodzie za jej wsparcie. Jestem zadowolony, że po Hiszpanii będziemy już mogli skupić się na naszych pierwszych jazdach w Polo R WRC, a w konsekwencji ponownej rywalizacji o czołowe pozycje."
 - dodał Sebastien Ogier.Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Ostatni rajd fabrycznego Volkswagena z Fabią S2000

Ostatni rajd fabrycznego Volkswagena z Fabią S2000
Prix 2012-11-08 21:38
Ciągle zastanawiam się jak wystartują z tym Polo. Skład już maja i to konkretny, zaplecze i podejście techniczno-logistyczne jak to przysłowiowo mówi się - po niemiecku. Pozostało chyba tylko szczęście, albo trafniej brak pecha. Wypromują Polo R, a potem jak zapowiadane jest, pojawi się cywilna wersja R-ki.