Rajdy  »  Mistrzostwa Europy  »  Aktualności  »  Numer polskiego rajdowca znów kandydatem do Akcji Roku w sportach samochodowych (wideo)
Aleks Zawada w Rajdzie Barum

Numer polskiego rajdowca znów kandydatem do Akcji Roku w sportach samochodowych (wideo)

2017-11-11 - G. Filiks     Tagi: Rajd Barum, FIA, ERC, Zawada, Rajdowe Mistrzostwa Europy, Akcja Roku
Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) przedstawiła 10 tegorocznych kandydatur do nagrody "Akcja Roku". W konkursie ponownie znalazła się jazda polskiego kierowcy. Tym razem wśród najlepszych momentów w sportach samochodowych jest numer wykonany przez Aleksa Zawadę.
Nasz rodak wpadł w potężny poślizg swoim Oplem Adamem R2 na szóstym odcinku Rajdu Barum, czeskiej rundy Rajdowych Mistrzostw Europy (ERC). Niejednokrotnie go obróciło, ale cudem pozostał na trasie i jeszcze wygrał w kategorii dla kierowców poniżej 27. roku życia.
Aleks Zawada w Rajdzie BarumAleks Zawada
Dzięki temu objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej sezonu. Ostatecznie niestety nie zdobył tytułu. Zakończył sezon na 4. miejscu.

Głosować można TUTAJ. W konkursie biorą udział również akcje z Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC), Formuły E, Długodystansowych Mistrzostw Świata (WEC), Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych (WTCC), Rallycrossowych Mistrzostw Świata (WRX), Europejskiej Formuły 3, Mistrzostw Europy w Wyścigach Ciężarówek (ETRC) i Kartingowych Mistrzostw Europy. Niespodziewanie zabrakło akcji z Formuły 1.

Przyznawaną od 2014 roku nagrodę "Akcja Roku" zdobywały dotąd wyłącznie wyprzedzania w wykonaniu Maxa Verstappena. Fani najpierw wyróżnili manewr Holendra w Europejskiej F3, a potem jego dwa skuteczne ataki na rywali w F1.
Max VerstappenMax Verstappen vs Nico Rosberg podczas GP Brazylii 2016
Dodajmy, że wśród głosujących ponownie zostaną rozlosowane dwie wejściówki na padok wyścigu F1 o GP Wielkiej Brytanii.Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Numer polskiego rajdowca znów kandydatem do Akcji Roku w sportach samochodowych (wideo)