Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  "Latający Finowie" w barwach Citroena
Toni Gardemeister

"Latający Finowie" w barwach Citroena

2011-11-18 - Ł. Łuniewski     Tagi: Citroen, Gardemeister, WRC, Hanninen, Tuohino, Raikkonen
Przejście Mikko Hirvonena z Forda do Citroena było pewnym zaskoczeniem w środowisku rajdowym, ale 31-latek nie jest pierwszym kierowcą francuskiej marki pochodzacym z Finlandii. Poniżej przedstawiamy pięciu rodaków Hirvonena startujących w przeszłości w barwach Citroena.

Toni Gardemeister
Startował w czterech rundach Mistrzostw Świata w barwach zespołu Astra Racing w sezonie 2006 i 2007. Najlepszym wynikiem popisał się w Rajdzie Akropolu i Niemiec, gdzie wywalczył czwarte miejsce. Juho Hanninen
Kierowca bardziej znany ze startów w IRC i SWRC za kierownica Skody Fabii S2000. W Rajdzie Wielkiej Brytanii 2006 wystartował jednak za kierownicą Citroena C2 S1600. Fin pokonał wszystkich kierowców JWRC i zajął 19. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Juuso Pykalisto
Zaliczył trzy starty za kierownicą Citroena Xsary WRC w barwach Kronos Racing w latach 2005-2006. Dojechał tylko do mety Rajdu Sardynii 2005, gdzie zajął ósmą lokatę.

Kimi Raikkonen

Po przejściu z Formuł 1 zaliczył drugi sezon w Mistrzostwach Świata. w zeszłym roku wystartował w dwunastu, a w tym w dziewięciu rundach. Najlepszy wynik osiągnął w Rajdzie Turcji 2010, gdzie był piąty.

Janne Tuohino

W sezonie 2002 za kierownica Citroena Saxo S1600 rywalizował na trasach JWRC zostając drugim wicemistrzem. W sezonie 2006 dwukrotnie zasiadł za kierownica Xsary WRC, w której wywalczył dziesiąte miejsce w Rajdzie Szwedzkim i szóste w Rajdzie Finlandii.źródło: wrc.com

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
2

Komentarze do:

"Latający Finowie" w barwach Citroena

"Latający Finowie" w barwach Citroena
hitmaniak17 2011-11-19 21:45
czyli zniszczyli konkurencje, chyba że ford znajdzie nowego fina
"Latający Finowie" w barwach Citroena
Miko 2011-11-19 23:58
A po co im fin skoro prawdopodobnie mają drugiego z boga rajdów Sebastiena Ogiera?