Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Kajetanowicz zaliczy pełny sezon w WRC 2. Nowym samochodem
Kajetanowicz zaliczy pełny sezon w WRC 2. Nowym samochodem

Kajetanowicz zaliczy pełny sezon w WRC 2. Nowym samochodem

2019-02-25 - G. Filiks     Tagi: Kajetanowicz, WRC 2, Volkswagen Polo GTI R5, Lotos
Kajetan Kajetanowicz przesiada się do nowego samochodu i przejedzie pełny sezon w WRC 2.

Trzykrotny mistrz Europy rywalizował w "drugiej lidze" Mistrzostw Świata już w 2018 roku, ale zaliczył wówczas tylko cztery rundy. Jego najlepszym wynikiem było czwarte miejsce, zdobyte dwukrotnie.
Kajetanowicz zaliczy pełny sezon w WRC 2. Nowym samochodemKajetanowicz zaliczy pełny sezon w WRC 2. Nowym samochodem
W roku 2019 popularny "Kajto" wystąpi w siedmiu rajdach. Zgodnie z regulaminem, w końcowej klasyfikacji WRC 2 pod uwagę bierze się sześć najlepszych wyników.

Wcześniej polski kierowca startował Fordem Fiestą R5, teraz poprowadzi Volkswagena Polo GTI R5. To auto, które zadebiutowało ledwie kilka miesięcy temu.
Kajetanowicz zaliczy pełny sezon w WRC 2. Nowym samochodemKajetanowicz zaliczy pełny sezon w WRC 2. Nowym samochodem
Pilotem 39-latka tak jak ubiegłego roku będzie Maciej Szczepaniak.

Kajetanowicz ogłosił swój program startów na konferencji prasowej w Warszawie. Dowiedzieliśmy się na niej również o podpisaniu przez 39-latka nowej umowy z jego wielkim sponsorem, Grupą Lotos.

Ustronianin rozpocznie rywalizację od Rajdu Francji (Korsyki). Impreza odbędzie się za nieco ponad miesiąc, w dniach 28-31 marca.
„Czy można marzyć? Trzeba. Czy warto wierzyć? Oczywiście. Czy wszystko się spełni? Tego nie wiem, ale jeśli do marzeń i wiary że się uda, dołożysz ciężką pracę - masz większe szanse niż ci, którzy tego nie zrobią. Proste? Jeśli tak, to działaj! Tak powiedziałem sobie wiele lat temu, a dzisiejszy dzień jest wspaniałą nagrodą!" - mówił Kajetanowicz.

„Wielkie marzenia, wielkie wyzwanie, wielkie wsparcie i wielkie podziękowanie. Właśnie spełnia się mój sen - pełny sezon w Mistrzostwach Świata. Wyzwanie rozpoczynamy od Rajdu Korsyki - zdecydowanie jednej z najtrudniejszych asfaltowych rund na świecie. Bardzo dziękuję za wsparcie, które niesie nam partner strategiczny - Grupa LOTOS, a także Delphi Technologies, Driving Experience i Pirelli. Bez Was byłyby tylko marzenia. Jestem wdzięczny zespołowi M-Sport Poland za ostatnie pięć wspaniałych lat i wspólne, wielkie sukcesy. Z całym zespołem LOTOS Rally Team postaramy się nie zawieść Was, naszych fanów i wszystkich Polaków. Jak to zrobimy? Nieustająco będziemy marzyć, wierzyć i ciężko pracować".
Kajetanowicz zaliczy pełny sezon w WRC 2. Nowym samochodemKajetanowicz zaliczy pełny sezon w WRC 2. Nowym samochodem
Jarosław Wittstock, wiceprezes zarządu Grupy Lotos ds. korporacyjnych, komentował ze swojej strony: „Rajdy samochodowe są dla Lotosu, producenta paliw i olejów silnikowych, naturalnym kierunkiem sponsoringowym. Cieszymy się, że to Kajetan Kajetanowicz będzie nadal reprezentował naszą markę w tym niezwykłym i wymagającym sporcie. To najpopularniejszy polski kierowca rajdowy, wielokrotny mistrz Polski oraz Europy".

„Po ubiegłorocznym, debiutanckim sezonie w WRC2 udowodnił, że jest gotowy na więcej. Wierzymy, że cenne doświadczenie zebrane podczas czterech rajdów zaprocentuje w tym roku i pozwoli zdobyć załodze LOTOS Rally Team miejsce na podium".„Start w pełnym cyklu rajdów WRC2 to na pewno duże wyzwanie. Natomiast dobrze wiemy też, jak bardzo pracowity i zdeterminowany jest zarówno Kajto, jak i cały jego zespół. To, że możemy go wspierać w tym kolejnym sezonie to dla nas wielki zaszczyt".

Przypomnijmy, że mamy naszego reprezentanta również w kategorii WRC 2 Pro, przeznaczonej dla kierowców fabrycznych zespołów. Jeździ w niej Łukasz Pieniążek, który został zawodnikiem ekipy M-Sport Ford.Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Kajetanowicz zaliczy pełny sezon w WRC 2. Nowym samochodem