Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Jari-Matti Latvala: Wciąż jesteśmy w grze o mistrzostwo!
Jari Matti Latvala w Rajdzie Argentyny 2014

Jari-Matti Latvala: Wciąż jesteśmy w grze o mistrzostwo!

2014-05-13 - P. Krupka     Tagi: Latvala, Rajd Argentyny, WRC
Jari-Matti Latvala wierzy, że Rajd Argentyny umożliwi mu kontynuowanie walki o tegoroczne mistrzostwo świata WRC. Fin obawiał się tej rundy - gdyby stracił w niej kolejne punkty do Sebastiena Ogiera, Francuz mocno oddaliłby się w generalce.

Tak się jednak nie stało. Latvala odrobił co prawda zaledwie pięć oczek, ale zbliżył się na tyle, by móc wyprzedzić Ogiera podczas jeden tylko rundy z cyklu WRC - traci do niego 24 punkty. Wcześniej różnica wynosiła 29 oczek.

"Oczywiście jestem absolutnie zachwycony zwycięstwem w Rajdzie Argentyny. Minęło trochę czasu, od kiedy Fin wygrał ten rajd. Walka z Sebastienem Ogierem i Julienem Ingrassą była świetna."
- mówił po rajdzie Latvala. Zawodnik Volkswagena prowadził niemal przez cały czas - na czoło wysunął się już w piątek, by potem utrzymać je do niedzielnego zakończenia rajdu. Na mecie różnica wyniosła prawie półtorej minuty.

"Mój pilot Miikka Anttilla miał niesamowicie duży wkład w nasz sukces, ponieważ jego instrukcje bezpiecznie przeprowadziły nas przez niektóre skrajnie trudne sekcje. Robiliśmy wiele analiz i pracowaliśmy nad sobą w przeciągu ostatnich tygodni i miesięcy. Opłaciło się." - dodał Latvala.
Jari Matti Latvala w Rajdzie Argentyny 2014Jari Matti Latvala w Rajdzie Argentyny 2014
"Wielkie podziękowania również dla Volkswagena, ponieważ Polo jak zawsze było perfekcyjnie przygotowane. To zwycięstwo wiele dla mnie znaczy. Wygraliśmy je naszym stylem, co pokazuje, że wciąż możemy liczyć się w walce o mistrzostwo świata."

"Kiedy rozbiłem się w Portugalii, była to duża strata punktów w klasyfikacji mistrzostw. Oczywiście była duża presja, że jeśli tym razem Sebastien znów wygra a ja nie zdobędę punktów to on mi ucieknie. Ale teraz po zwycięstwie jesteśmy o pięć punktów bliżej i wciąż się liczymy. Było to ważne, by pozostać w walce. Wszystko jest otwarte." - zakończył fiński zawodnik.Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Jari-Matti Latvala: Wciąż jesteśmy w grze o mistrzostwo!

Jari-Matti Latvala: Wciąż jesteśmy w grze o mistrzostwo!
Sadev 2014-05-13 20:11
Chwała Volkswagenowi za brak team orders!
Podobne: Jari-Matti Latvala: Wciąż jesteśmy w grze o mistrzostwo!
Podobne galerie: Jari-Matti Latvala: Wciąż jesteśmy w grze o mistrzostwo!
Najczęściej czytane w tym miesiącu
Tapety na pulpit