Rajdy  »  Mistrzostwa Europy  »  Aktualności  »  Hyundai i20 R5 coraz bliżej debiutu w Rajdzie Ypres. Zobacz malowanie

Hyundai i20 R5 coraz bliżej debiutu w Rajdzie Ypres. Zobacz malowanie

2016-06-20 - P. Krupka     Tagi: Rajd Ypres, ERC
Już w piątej tegorocznej rundzie ERC zadebiutuje podczas Rajdu Ypres nowy Hyundai i20 R5. Jest to samochód, stworzony przez dział kliencki koreańskiej marki. Samochody i20 R5 trafią w prywatne ręce.

Auto zadebiutuje w Belgii jako zerówka. Pojedzie nim fabryczny kierowca i tester Hyundaia, Kevin Abbring. "To będzie publiczny debiut samochodu, na oczach fanów. To nasza znacząca przyszłość jeśli chodzi o samochody dla klientów, ale także wyjątkowa impreza w historii Hyundai Motorsport." - powiedział Michel Nandan, szef zespołu.

"Nasza obecność tam jest niezależna od programu w WRC, na którym skupiamy się już od czterech lat."
- dodał. "To dla marki bardzo ważny projekt, nie tylko dlatego, że będziemy reprezentowani przez naszych klientów, ale także dlatego, że marka Hyundai będzie widoczna dla większej publiczności."
"Mistrzostwa Europy są kluczowe dla samochodów klasy R5, a Rajd Ypres jest jednym z największych wydarzeń sezonu. To słynny rajd, który przyciąga wielką liczbę zawodników, z międzynarodowym potencjałem. To świetne miejsce, by po raz pierwszy pokazać nowe auto."

"Na razie w testach przejechaliśmy ponad 3 tys. km, zarówno na szutrze, jak i asfalcie. Jako zespół, jesteśmy tam, gdzie chcieliśmy być. We wczesnej fazie testów skupialiśmy się na niezawodności auta, potem już na prowadzeniu." - zakończył.Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Hyundai i20 R5 coraz bliżej debiutu w Rajdzie Ypres. Zobacz malowanie