Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Ford zostaje w WRC na dwa lata. Petter Solberg drugim kierowcą
Ford Fiesta WRC

Ford zostaje w WRC na dwa lata. Petter Solberg drugim kierowcą

2011-12-15 - Ł. Łuniewski     Tagi: Ford, Solberg, WRC, Zapowiedzi
Centrala Forda poinformowała dzisiaj, że przedłuży swoją umowę z M-Sportem na okres dwóch lat, co oznacza, że fabryczny zespół pozostanie na trasach Mistrzostw Świata.

Fiesta WRC nadal będzie bronią fabrycznych kierowców, którzy będą startować w sezonie 2012 i 2013.

Za kierownicą rajdówki zasiądzie Jari-Matti Latvala oraz Petter Solberg, który podpisał roczną umowę z Fordem. Zespół będzie także wspierany przez Castrola, który zgodził się na współpracę w sezonie 2012 i 2013. Ze sponsorowania zespołu wycofało się Abu Dhabi.

Ford ma bardzo bogatą historię w rajdach samochodowych i jesteśmy podekscytowani możiwością kontynuowania startów i walki o mistrzowski tytuł z M-Sportem. WRC jest idealne dla DNA Forda - marki charakteryzującej się precyzyjnym prowadzeniem, zabawy z jazdy samochodem i wiodącej technologii. Rajdy wykorzystujemy do inspiracji dla przyszłych rozwiązań i jako środek dotarcia do nowych odbiorców - mówił Stephen Odell, dyrektor generalny Ford of Europe. WRC to najtrudniejsza dyscyplina motorsportu. Dzięki temu możemy zaprezentować atrybuty naszych pojazdów drogowych i mieć jasne przesłanie dla naszych klientów i fanów Forda - mówił Gerrard Quinn.

Uważamy, że nadszedł czas na ogłoszenie naszych planów. Musimy być pewni stabilności, aby walczyć o mistrzowski tytuł. Omawialiśmy to z zainteresowanymi stronami i po uzyskaniu zapewnień czekamy na wyniki - dodał.
Mamy świetny zespół z M-Sportem i Malcolmem Wilsonem, a Jari-Matti Latvala jest jedną z wschodzących gwiazd tego sportu. Przez wielu uważany jest za najszybszego kierowcę i w tym sezonie pokazał spójność oraz doświadczenie na każdej nawierzchni. Wierzymy, że będzie się rozwijał w roli lidera zespołu Forda i czekamy na jego dobre wyniki na odcinkach na całym świecie.

Przyłączenie Pettera Solberga do zespołu, oznacza pojawienie się jednego z najbardziej doświadczonych kierowców i najbardziej rozpoznawalnych. Mistrzowski tytuł i trzynaście wygranych rund WRC świadczą o jego umiejętnościach, a jego doświadczenie będzie dla nas cennym nabytkiem
- zakończył Quinn.

Fiesta WRC dobrze spisywała się na każdej nawierzchni w 2011 roku i jestem podekscytowany tym, co możemy osiągnąć w przyszłości. Chcemy walczyć o mistrzowskie tytuły i nie mam wątpliwości, że nasz samochód i kierowcy w połączeniu z infrastrukturą oraz doświadczeniem pracowników w Dovenby Hall pozwoli nam to zrobić - mówił Malcolm Wilson.

Ford ma pięć różnych modeli Fiest, którymi mogą startowac kierowcy o różnym potencjale. Ta drabina jest wylęgarnią dla przyszłych gwiazd Forda i w przyszłych sezonach zobaczymy kierowców, którzy będa piąć się w górę - dodał.Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
6

Komentarze do:

Ford zostaje w WRC na dwa lata. Petter Solberg drugim kierowcą

Ford zostaje w WRC na dwa lata. Petter Solberg drugim kierowcą
ppp 2011-12-15 15:29
No i super decyzja - ciekawe ile za to zapłacił Citroen żeby nie być jedyną fabryką ? he he. Bardzo dobre wieści dla Solberga - mam nadzieję, że szybko pokaż Latvali kto jest liderem :-)
Ford zostaje w WRC na dwa lata. Petter Solberg drugim kierowcą
Krófsko 2011-12-15 15:59
Super wiadomość i prezent w moje urodziny!!! :-)
Ford zostaje w WRC na dwa lata. Petter Solberg drugim kierowcą
Pioykowsky 2011-12-15 16:34
ppp - do uwagi nt. Solberga się dołączam :-)
Ford zostaje w WRC na dwa lata. Petter Solberg drugim kierowcą
sisti 2011-12-15 23:20
Zeby sie nie okazało ze Tanak na chinskich oponach w nie jednym rajdzie naklepie facetowi który nie wygral od 7lat ;-)
Ford zostaje w WRC na dwa lata. Petter Solberg drugim kierowcą
Witcher1990 2011-12-15 23:45
Naklepie choć pewnie jeszcze nie w tym sezonie
Ford zostaje w WRC na dwa lata. Petter Solberg drugim kierowcą
mmm 2011-12-17 00:35
citroen pewnie bardzo dużo zapłacił, bo tak jest w sportach motorowych, tak było w f1. Citroen prawdopodobnie był głównym utrzymaniem BMW, teraz płaci słono żeby Mini nie wygrywało, trochę mniej płaciło Fordowi dlatego coś tam jechali, teraz jeszcze żuli ( niedługo trafi do BIKU) nie zapłacił VW, podejżewam , że za mało, i nie będą zajeżdżali ogiera.