Rajdy  »  Rajdowy Puchar Polski  »  Aktualności  »  Dyrektor Rajdu Subaru odpowiada zawodnikom z RSP PZM
Dyrektor Rajdu Subaru odpowiada zawodnikom z RSP PZM

Dyrektor Rajdu Subaru odpowiada zawodnikom z RSP PZM

2008-07-23 - Ł. Lach     Tagi: Rajd Subaru, PPZM, PZM
Dyrektor Rajdu Subaru, Marek Oziębło mówi: Byłem przekonany, że ta odpowiedź dla zawodników podpisanych pod Listem Otwartym będzie opublikowana przez GKSS, ale skoro tak się nie stało, to aby nie przedłużać sprawy, odpowiadam we własnym imieniu.

Oto pełna treść komunikatu:

Pragnę przypomnieć, że podpisując zgłoszenie na rajd, zawodnicy powinni zapoznać się z klauzulą zawartą w zgłoszeniu, która mówi: „Deklaruję, że nie mam żadnych wątpliwości dotyczących ryzyka i niebezpieczeństwa związanego z imprezami rajdowymi i w razie wypadku lub innych temu podobnych okoliczności wynikających z mojego udziału w tym rajdzie akceptuję pełną i absolutną odpowiedzialność, a także zobowiązuję się nie pociągać Organizatora do odpowiedzialności. Deklaruję także pełną znajomość przepisów FIA i krajowych przepisów sportowych odnoszących się do rajdów samochodowych oraz gwarantuję podporządkowanie się wszystkim tym przepisom bez wyjątku”.

Regulaminy o których mowa to między innymi Przepisy Ogólne Rajdowych Mistrzostw FIA punkt 5.6. Wpisowe będzie zwrócone w całości:

5.6.1. zawodnikom, których zgłoszenia nie zostały przyjęte,
5.6.2. w przypadku odwołania rajdu,
5.7. Wpisowe może być zwrócone częściowo w oparciu o warunki określone w regulaminie uzupełniającym.
Regulamin Ramowy RSMP punkt 3.1.… Warunkiem uznania ważności rajdu, także w przypadku jego przerwania, jest przejechanie przez co najmniej jedną załogę w warunkach przejazdu sportowego minimum 50% zaplanowanej łącznej długości odcinków specjalnych.

Regulamin uzupełniający rajdu punkt 3.5. Zwroty:
Wpisowe będzie zwrócone w pełnej wysokości w przypadku:
- nie przyjęcia zgłoszenia przez Organizatora
- odwołania Rajdu

Organizator może zwrócić do 50% kwoty wpisowego tym zawodnikom, którzy złożą na piśmie usprawiedliwienie potwierdzone przez władze macierzystego klubu, że na skutek działania siły wyższej nie będą mogli wystartować w Rajdzie.

Co się zaś tyczy prędkości przeciętnych na odcinkach drogowych, to nie odbiegały one od średnich prędkości na innych rajdach, a jedynym utrudnieniem mogła być nieznajomość dróg alternatywnych przez zawodników. ZSS anulował wszystkie spóźnienia na PKC 2, które były spowodowane korkami w Limanowej.

Pragnę przypomnieć, że po zapoznaniu nikt nie zgłaszał problemu czasów na odcinkach drogowych.

Drodzy Zawodnicy, jeżeli się podpisujecie pod jakimś dokumentem, to należy się zastanowić czy aby w Waszym przypadku jest on zgodny z prawdą.

I tutaj może kilka przykładów:

Załoga nr. 107 Michał Elżbieciak - Bartłomiej Wątroba - zrezygnowali z rajdu po mecie OS 2
Załoga nr. 134 Piotr Szcześniak - Bartosz Nykiel - wypadnięcie na OS 2
Załoga nr. 161 Robert Kucharczyk - Jarosław Wnuk - wypadnięcie na OS 2, potrącenie kibica (dlaczego skręcali w prawo, kiedy trasa na skrzyżowaniu prowadziła w lewo?)
Załoga nr. 167 Paweł Mikołajczyk - Grzegorz Borowiczka - rezygnacja przed startem do OS 3
Załoga nr. 170 Ewa Niezabitowska - Michał Bojar - nie ukończyli OS 3
Załoga nr. 173 Michał Brożek - Grzegorz Szelerewicz - nie ukończyli OS 3

Natomiast załogi nr. 144 Leszek Kapłan - Michał Miklaszewski, 146 Przemysław Obajtek - Jakub Wróbel, 152 Arkadiusz Henć - Patryk Binkowski, 153 Łukasz Gadowski - Andrzej Lisowski, 155 Edgar Serwiak - Michał Piskorski, 157 Jacek Polok - Katarzyna Pytel - przejechały w warunkach sportowych OS 2 i 3 i mają zmierzone swoje czasy.

W warunkach sportowych OS 1 przejechały 23 załogi, OS 2 - 37 załóg, a OS 3 - 56.

Dyrektor Rajdu
Marek OziębłoDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
2

Komentarze do:

Dyrektor Rajdu Subaru odpowiada zawodnikom z RSP PZM

Dyrektor Rajdu Subaru odpowiada zawodnikom z RSP PZM
subarak 555 2008-07-23 12:09
Przemyślenia którym podzielił się z nami Pan Oziębło są skandaliczne. Część przytoczonych przez niego zdarzeń nie jest FAKTAMI. Zawodników traktuje się jako zło koniecznie i robi wszystko żeby wykręcić od jakiejkolwiek odpowiedzialności. Trochę lepiej wypowiadał się na temat tej afery Andrzej Górski na łamach Radia Luz obiecując zawodnikom "jakąś" formę rekompensaty, która ma być niespodzianką. Jestem ciekaw... natomiast jeszcze raz dodam, że bardzo zawiodłem się na stanowisku organizatora. Idą w zaparte zwalając totalnie winę zawodników.
Dyrektor Rajdu Subaru odpowiada zawodnikom z RSP PZM
enka 2008-07-23 12:13
dobry tekst zawodnika który był podpisany pod Listem Otwarotym "Sztuka jest mowic/pisac a jednoczesnie nic nie powiedziec. Tej umiejetnosci nie mozna odmowic Panu Ozieble. Panie Marku doskonale znamy regulaminy. Doskonale wiemy ze zgodnie z regulaminami i zgodnie z prawem nie przysluguje nam zwrot wpisowego. Jesli jednak uwaza Pan ze sytuacja jaka miala miejsce na Rajdzie Subaru jest normalna i nie ma w niej nic nieprawidlowego, to powinien sie Pan zastanowic nad swoja osoba Jesli chodzi o czasy na odcinkach drogowych; Jesli Pan uwaza ze bylo na nich wystarczajaco duzo czasu to dlaczego auto organizatora (podkreslam auto w ktore prowadzili Pana ludzie!!!) tak szalalo na dojazdowce i za wszelka cene staralo sie zdazyc na czas? Proponuje poogladac material video to dokumentujacy!!! Brak slow na takie postepowanie Lukasz Ryznar"