Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Duval i Stohl na Rajd Niemiec z OMV Kronos
Francois Duval

Duval i Stohl na Rajd Niemiec z OMV Kronos

2007-08-13 - Ł. Lach     Tagi:
Zespół OMV Kronos Citroen World Rally Team będzie dysponował wyjątkowo silnym składem na zbliżający się Rajd Niemiec.

Obok stałych reprezentantów - austriackiego duetu Manfred Stohl i Ilka Minor, drugim Citroenem Xsara WRC pojedzie Francois Duval, jego pilotem będzie Patrick Pivato. W poniedziałek Belg pokonywał pierwsze kilometry Xsarą WRC po ponad półtorarocznej przerwie. Testy przygotowujące do 10. rundy mistrzostw świata odbyły się na zamkniętym odcinku długości 3,5km w odległości 50 kilometrów od bazy rajdu w Trewirze. 35-letni Manfred Stohl od Rajdu Monte Carlo nie jeździł rajdowym samochodem po asfalcie. Po 8 miesiącach przerwy potrzebował kilku przejazdów aby znowu wyczuć samochód. "Jazda idzie nam gładko, jestem pod wrażeniem, że tym autem da się tak szybko podróżować na asfalcie. Francois jest od nas odrobinę szybszy, ale to jest ogólnie jeden z najszybszych kierowców na nawierzchni asfaltowej. Jestem pewny, że będzie progresja i wkrótce pozbędę się małego dyskomfortu związanego z długą przerwą."
Francois Duval nie mógł sobie wymarzyć lepszej eliminacji na "comeback" niż Rajd Niemiec. W 2004 i 2005 jadąc także Citroenem Xsara WRC zajął drugie miejsce ulegając tylko Loebowi. Jako jeden z nielicznych był w stanie wygrywać z nim odcinki specjalne.

"Samochód jest fantastyczny. Prawdopodobnie jest nawet lepszy od Xsary 2005. Świetnie go czuję, pracujemy głównie nad dobraniem właściwych opon. Nie musieliśmy w ogóle modyfikować bazowych nastawów. Bardzo się cieszę, że znowu dostałem możliwość prowadzenia tak wspaniałego auta." - mówił Francis Duval.źródło: OMV foto: McKlein

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Duval i Stohl na Rajd Niemiec z OMV Kronos

Najczęściej czytane w tym miesiącu
Tapety na pulpit