Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Citroen rozważa skład - Rajd Finlandii testem dla Hirvonena. Sordo zostanie sprawdzony w Niemczech
Citroen DS3 WRC

Citroen rozważa skład - Rajd Finlandii testem dla Hirvonena. Sordo zostanie sprawdzony w Niemczech

2013-07-02 - P. Krupka     Tagi: Hirvonen, Sordo, WRC
Stojący na czele Citroena Yves Matton poinformował, że w przyszłorocznych mistrzostwach świata trzon zespołu ponownie będzie stanowić dwóch kierowców - na razie jeszcze nie wiadomo, jakie to będą nazwiska. Na pewno trzecim samochodzem pojedzie Khalid Al-Qassimi, jeden z głównych "darczyńców" zespołu. Kluczowe dla pozostania Mikko Hirvonena i Daniego Sordo będą rajdy w Finlandii i Niemczech.
Citroen DS3 WRCCitroen DS3 WRC
Matton przyznał, że pod koniec lata ujawniona zostanie obsada zarówno zespołów WRC, jak i WTCC. Dodał też, że nie wiadomo, czy w Rajdowych Mistrzostach Świata będzie dalej prowadzony program obsługi samochodów klienckich.

Sprawdzianem dla Mikko Hirvonena ma być szutrowy Rajd Finlandii. Dla Sordo - pierwsza prawdziwa asfaltowa runda w sezonie, czyli Rajd Niemiec. Khalid Al-Qassimi pojedzie w nieco mniejszej liczbie rajdów. Samochód DS3 WRC ma dostać ulepszenia, ale nie wiadomo, czy jeszcze w tym, czy dopiero w przyszłym sezonie.
Citroen DS3 WRCCitroen DS3 WRCDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Citroen rozważa skład - Rajd Finlandii testem dla Hirvonena. Sordo zostanie sprawdzony w Niemczech

Citroen rozważa skład - Rajd Finlandii testem dla Hirvonena. Sordo zostanie sprawdzony w Niemczech
xsawierr 2013-07-04 16:42
Jak ktoś wyleci to znów Sordo.Nadal nie może odbudować dawnej formy z przed występów w Mini.Mniejsza ilość startów podczas nie obecności w Citroenie odbiła się na formie.Miko natomiast może być spokojny.O ile jako lider zespołu nigdy nie radził sobie najlepiej,to jako drugi kierowca jest idealny,przywozi dobre punkty i z reguły nie dzwoni.Matton mógł mieć Ogiera,ale nie umiał go zatrzymać i musi się liczyć,że teraz trudno będzie o kogoś takiego jak Loeb.Facet wydziwia i myśli,że coś wskura lecz chyba mistrzowie są w innym teamie
Podobne: Citroen rozważa skład - Rajd Finlandii testem dla Hirvonena. Sordo zostanie sprawdzony w Niemczech
Podobne galerie: Citroen rozważa skład - Rajd Finlandii testem dla Hirvonena. Sordo zostanie sprawdzony w Niemczech
Najczęściej czytane w tym miesiącu
Tapety na pulpit