Rajdy  »  Mistrzostwa Polski  »  Aktualności  »  Bouffier: Perfekcyjny start na koniec wspaniałego sezonu
Bryan Bouffier

Bouffier: Perfekcyjny start na koniec wspaniałego sezonu

2008-10-14 - Ł. Lach     Tagi: Peugeot, S2000, Peugeot 207, Bouffier, Rajd Dolnośląski
Bryan Bouffier i Xavier Panseri zapewnili sobie końcowy sukces w klasyfikacji RSMP już we wrześniu, podczas poprzedniej rundy - Rajdu Orlen, jednak mimo to stanęli na starcie Platinum 18. Rajdu Dolnośląskiego i… wygrali, po raz piąty w tym sezonie i dziewiąty w Polsce.

 „Jesteśmy wdzięczni Peugeot Polska i sponsorom za to, że mogliśmy przyjechać do Kłodzka”
- mówił podczas ceremonii startu honorowego Xavier Panseri. „Bo chociaż udział w zawodach wiąże się z dużymi kosztami, to jednak my, zawodnicy mamy przecież pewne moralne zobowiązania wobec kibiców. Od początku naszych startów w Polsce, spotykamy się z wyrazami sympatii ze strony fanów rajdów i dla nas ważnym było pojechanie właśnie dla nich! Postaramy się walczyć, postaramy się wygrać - dedykując sukces wszystkim tym, którzy wspierali nas w jakikolwiek sposób w tym roku, dzięki czemu po raz drugi będziemy mogli odebrać szarfy Mistrzów Polski...”
Bryan BouffierBryan Bouffier
Ostatecznie na starcie Rajdu Dolnośląskiego stanęły 33 załogi, w tym trzy w samochodach Peugeot 207 Super 2000, które na mecie opanowały całe podium. Rozegrany w obecności tysięcy widzów prolog wygrał Tomasz Kuchar przed Leszkiem Kuzajem (obaj w samochodach Peugeot 207 S2000). Bryan i Xavier pojechali ostrożnie, zajmując czwarte miejsce ze stratą 3,4 sekundy.
Bryan Bouffier
Już jednak podczas pierwszego etapu okazało się, że Bouffier i Panseri prezentują znakomitą dyspozycją i są praktycznie poza zasięgiem konkurentów. Wygrali bowiem wszystkie siedem odcinków specjalnych (ósmy został odwołany) i prowadzili w zawodach zdecydowanie. Podczas drugiego dnia obrońcy tytułu mistrzów Polski zwyciężyli na siedmiu OS-ach, przegrywając tylko ostatnią próbę (z Tomaszem Kucharem, różnicą 0,5 sekundy).
Co ciekawe, od początku startów w Polsce za każdym razem gdy Bouffier meldował się jako pierwszy na mecie zdobywał nie 10, a 11 punktów, bo zawsze zdobywał bonusowy punkt za najwięcej wygranych odcinków.

„Myślę, że był to perfekcyjny start” - powiedział na mecie Bryan Bouffier. „Zresztą o to właśnie chodziło, aby zakończyć wspaniały sezon zwycięstwem. Peugeot Polska udostępnił mi fantastyczny samochód, cały zespół pracował z pełnym oddaniem. Stąd wziął się sukces! Dziękuję wszystkim! Również kibicom, którzy dopingowali nas na trasie. Dziennikarze pytają mnie o przyszłość, o plany na następny sezon. Za wcześnie, żeby o tym mówić. Ale nie ukrywam, że pragnę też nadal jeździć w Polsce...”

„Poza jedną przygodą, która miała miejsce zresztą nie na odcinku specjalnym, ale na „dojazdówce”, nie mieliśmy w tym rajdzie najmniejszych problemów” - dodał Xavier. „Rajd Dolnośląski okazał się trudnym: było wiele miejsc, które określić można jako pułapki. Bardzo zmienna nawierzchnia, podczas pierwszego etapu dodatkowo mokra, techniczne odcinki - to wszystko sprawiało, że jadąc tu po raz pierwszy można było popełnić błąd. Bryan był jednak mocno skoncentrowany! Dziękuję wszystkim, którzy w ostatnich miesiącach trzymali za nas kciuki i dawali wyrazy swojej sympatii dla nas na OS-ach czy w Parku Serwisowym. To dla nas zawodników bardzo ważne...”

„W sporcie nie ma łatwych sezonów, wszystkie są trudne i specyficzne”
- komentował Andrzej Nosiński z Peugeot Polska. „Oczywiście cieszymy się bardzo z wyników uzyskanych przez Bryana i Xaviera i gratulujemy im. Powtórzyli bowiem ubiegłoroczny rezultat, wygrywając klasyfikację generalną RSMP i klasę Super 2000. Peugeot okazał się najlepszy wśród Producentów, a Peugeot Sport Polska Rally Team - wśród Zespołów Sponsorskich. Rzadko się zdarza, aby komuś udało się dwa razy pod rząd zdobyć wszystko, co możliwe jest do zdobycia! Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu: całemu zespołowi, ale też wszystkim naszym partnerom! Gratulujemy też sukcesów kierowcom, którzy w tym sezonie rywalizowali w samochodach Peugeot 207 Super 2000, stając na podium rund Mistrzostw Polski”.

Zawodnicy i wszyscy członkowie zespołu Peugeot Sport Polska Rally Team zostali uhonorowani przez Prezesa Peugeot Polska, Stefano Casadio. Prezes, który nie mógł przybyć na rajd, bowiem w tym czasie przebywał służbowo we Francji, wystosował osobiste wyrazy podziękowania za wkład w osiągnięciu tak znaczącego wyniku.

Wyniki Platinum 18. Rajdu Dolnośląskiego zostały jednak zawieszone i traktowane są - od trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej w dół - jako nieoficjalne. Ostatecznie ogłosi je dopiero po swoim posiedzeniu Główna Komisja Sportu Samochodowego. Jednak nawet w przypadku zmiany decyzji ZSS dotyczącej Leszka Kuzaja, w klasyfikacji nic się nie zmieni (poza zmniejszeniem straty do drugiego na mecie Tomasza Kuchara) - na podium pozostaną trzy załogi w samochodach Peugeot 207 Super 2000...

Sezon RSMP 2008 dobiegł końca, szarfy Mistrzów Polski zostaną wręczone w grudniu. Również w grudniu odbędzie się tradycyjnie ostatnia impreza: Rajd Barbórka - Ogólnopolskie Kryterium Asów w Warszawie.

Zespół Peugeot Sport Polska Rally Team sponsorowany jest przez firmy: Peugeot Polska, Total, Gefco, Bank Peugeot Leasing, Malkom, BF Goodrich, Kyriad. Patronat Medialny sprawował Auto Świat.źródło: Peugeot Polska fot. Maciej Niechwiadowicz

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Bouffier: Perfekcyjny start na koniec wspaniałego sezonu