Rajdy  »  Mistrzostwa Europy  »  Aktualności  »  Aż 132 załogi w Rajdzie Barum
Rajd Barum 2015

Aż 132 załogi w Rajdzie Barum

2016-08-16 - P. Krupka     Tagi: Rajd Barum, Lista zgłoszeń, ERC
Lista nazwisk przyszłotygodniowego Rajdu Barum - a więc rajdu, który jest częścią kalendarza Rajdowych Mistrzostw Europy, to aż 132 kierowców. Wielu z nich to czołówka tegorocznego cyklu ERC.

Oczywiście nie wszyscy kierowcy zgłoszeni są to ERC, bo nie wszyscy mogą. W stawce znalazło się na przykład Subaru Impreza WRC, prowadzone przez Jaromira Tomastika, które klasyfikowane będzie tylko w czeskich mistrzostwach. Ilość zgłoszeń do mistrzostw Europy i tak jest imponująca, gdy porówna się zgłoszenia np. z niedawnym Rajdem Rzeszowskim.

Największą gwiazdą Barum jest bez wątpienia Jan Kopecky, który pojedzie fabryczną Skodą Fabią R5. Wraca także Aleksiej Łukjaniuk, który miał trochę problemów budżetowych, podobnie jak zwycięzca dwóch rund ERC w tym roku, Ralfs Sirmacis.
Rajd Barum 2015Rajd Barum 2015
Nie zabraknie także Kajetana Kajetanowicza. Polski kierowca jest coraz bliżej obrony tytułu mistrza Europy. Rewanż za Rajd Rzeszowski będzie chciał wziąć Bryan Bouffier. Wystartuje także Jaromir Tarabus czy Pavel Valousek.

Polacy również będą mieli za kogo trzymać kciuki. Wyłączając Kajto, w rajdzie weźmie udział Łukasz Habaj, który poświęcił starty w RSMP na rzecz ERC. Podobnie jak Kajto, pojedzie Fiestą R5.
Bracia Jarosław i Marcin Szeja, regularnie jeżdżący w Czechach, zgłosili Subaru Imprezę. W ERC Junior jedzie Łukasz Pieniążek, a w ERC-3 Dariusz Poloński oraz Dariusz Cieżniewski. Jerzy Tomaszczyk w Oplu Adamie R2 zgłoszony jest do mistrzostw Czech.

W rajdzie pojedzie kilka ciekawych samochodów. Toyotami GT86 C3-R3 startują Luca Rosetti i Claudio Conforto Galli. Vaclav Pech, zgłoszony do mistrzostw Czech, wystawia Porsche.
Rajd Barum 2015Rajd Barum 2015
Pełną listę startową można zobaczyć pod tym linkiem.
Rajd Barum 2015Rajd Barum 2015Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Aż 132 załogi w Rajdzie Barum