Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Zespoły WRC przedstawiają swoją propozycję rozstrzygnięcia sporu o kolejność startową
Rajd Argentyny 2013

Zespoły WRC przedstawiają swoją propozycję rozstrzygnięcia sporu o kolejność startową

2013-11-22 - P. Krupka     Tagi: WRC
Zespoły WRC nie dają za wygraną i nie chcą zgodzić się na propozycje promotorów, dotyczące zmian w kolejności startowej w sezonie 2014. Co więcej - przedstawiły swoją własną opcję..

Zdaniem promotorów WRC, najlepiej byłoby, gdyby zaprzestano rozgrywać odcinka kwalifikacyjnego, a zamiast tego pierwszy etap rajdu ruszał w kolejności startowej branej wprost z klasyfikacji generalnej, co przy rajdach szutrowych będzie fatalne w skutkach dla czołówki WRC. Drugi etap miałby mieć kolejność wg. wyników z dnia pierwszego. Trzeciego dnia kolejność czołówki byłaby odwracana i liderzy w końcu jechaliby jako ostatni. Przedstawiciele zespołów uważają, że bardzo ucierpią na tym systemie najlepsi kierowcy, co może nawet zmuszać do manipulowania pozycjami na koniec dnia, tak jak to było jeszcze kilka lat temu.

Zespoły chcą systemu podobnego do tego, zaproponowanego przez promotorów. Z tą różnicą, że odwrotna kolejność startowa obowiązywałaby na dwóch ostatnich etapach. Wtedy liderzy mistrzostw mieliby więcej czasu na odrabianie strat, poniesionych pierwszego dnia.
Rajd Argentyny 2013Rajd Argentyny 2013

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Uniti One - prezentacja pojazdu EV


źródło: autosport.com

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Zespoły WRC przedstawiają swoją propozycję rozstrzygnięcia sporu o kolejność startową