Rajdy  »  Mistrzostwa Europy  »  Aktualności  »  Zespół Opla wygrał potrójnie klasę w Midland Moto Stages Rally
Emil Bergkvist w sezonie 2015

Zespół Opla wygrał potrójnie klasę w Midland Moto Stages Rally

2015-03-31 - P. Krupka     Tagi: ERC Junior, Midland Moto Stages Rally
Trójka młodych kierowców startujących dla Opla w klasie ERC Junior w ostatnich dniach przygotowywała się w Irlandii, biorąc udział w imprezie Midland Moto Stages Rally.

Zawodnicy Opla, jadący modelem Adam R2, zajęli całe podium rajdu w swojej klasie. Najlepsi okazali się Emil Bergkvist z Joakimem Sjobergiem, którzy prowadzili od startu do mety. W generalce rajdu zajęli 19. pozycję. Drugie miejsce w klasie a 29. w klasyfikacji generalnej zajęli ich koledzy z Niemiec - Marijan Griebel i Stefan Klemens, którzy stoczyli walkę z inną załogą Opla - Julius Tanner-Jennifer Thielen. Niemiecko-luksemburski duet był 3. w klasie i 32. w generalce, przegrywając 2. miejsce o 13.4s.

Midland Moto Stages Rally miał swoją bazę w Roscommon, w centrum Irlandii. W sumie rywalizowano na 120 kilometrach oesowych.

źródło: fiaerc.com