Rajdy  »  Mistrzostwa Europy  »  Aktualności  »  XVIII Rali da Camacha na mecie
XVIII Rali da Camacha

XVIII Rali da Camacha na mecie

2007-03-03 - M. Zagórny     Tagi:

W zakończonym wczoraj XVIII Rali da Camacha, eliminacji mistrzostw portugalskiej wyspy Madery, zwyciężył jej wielokrotny mistrz Vitor Sa. Przez ostatnie kilka sezonów jeździł samochodami napędzanymi na jedną oś (zarówno kategorii F2 jak i S1600), w tym rajdzie planował start w pojeździe S2000, ale ostatecznie udało mu się zwyciężyć za kierownicą Renault Clio S1600. Na swoje konto zapisał 4 oesy.

Drugi na mecie był Filipe Freitas, również za kierownicą Clio S1600. Jemu udało się wygrać pozostałe 4 ze wszystkich 8 oesów, ale dopiero ostatnia próba wskazała zwycięzcę. Przed jej rozpoczęciem Freitas tracił do Sa tylko 1,6s, ale ponieważ ten drugi wygrał decydujący oes, więc to on mógł się cieszyć z najwyższego stopnia podium.

Trzecim miejscem musiał się zadowolić Alexandre Camacho, zasiadający w Peugeocie 206 S1600, wystawionym przez licznie reprezentowanym Olca Team (4 takie samochody). Stracił on do drugiego miejsca 15,2s.

Dopiero na szóstym miejscu znalazł się pierwszy zawodnik grupy N, co potwierdza, że na tych asfaltach pojazdy S1600 są najlepszym rozwiązaniem. Kierowcą o którym mowa był Rui Fernandes w Lancerze Evo IX. Tuż za nim w bliźniaczym pojeździe na mecie zameldował się Bernardo Sousa.

Następną eliminacją mistrzostw jest RALI PORTO SANTO LINE rozgrywany 23 i 24 marca.