Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Wideo: Testy Forda Fiesty RS WRC w Portugalii
Wideo: Testy Forda Fiesty RS WRC w Portugalii

Wideo: Testy Forda Fiesty RS WRC w Portugalii

2011-02-27 - M. Zabolski     Tagi: Latvala, Hirvonen, WRC, Testy, M-Sport
W sieci pojawiły się klipy z szutrowych testów fabrycznego zespołu Forda. M-Sport zorganizował sesję w Portugalii w regionie Algarve w ramach przygotowan do 2. rundy Rajdowych Mistrzostw Świata, Rajdu Meksyku.
 
Na wideo powyżej można zobaczyć przejazdy zwycięzcy Rajdu Szwecji, Mikko Hirvonena. Fin, który znany jest z wyjątkowo szybkiej jazdy na szutrze, będzie należał do głównych faworytów imprezy w Ameryce Środkowej. Trening zaliczył także wicemistrz świata, Jari-Matti Latvala. Choć w jego przypadku trzeba było sprowadzić z Wielkiej Brytanii nowy egzemplarz, po tym jak rozbił swoją Fiestę już pierwszego dnia. Kilka jego przejazdów oraz inne ujęcia Hirvonena zobaczycie w drugim odtwarzaczu niżej. - Ostatni dzień moich przedrajdowych testów w Portugalii był suchy, czyli tak, jak będzie w Meksyku - mówił Jari-Matti Latvala. - To było idealne, a zespół mógł zmodyfikować silnik w celu odzwierciedlenia poziomów mocy, jakich możemy się spodziewać na wysokościach.
 
- Optowałem za mniej agresywnym setupem i jestem pewien, że samochód będzie tam w pełni konkurencyjny - kontynuował 25-latek. - Warunki będą inne od tych z pierwszej rundy i wszyscy będą patrzeć na czasy, aby przekonać się, jak nowe samochody sprawdzą się w szutrowym debiucie.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Cupra zapowiada nowy koncept


źródło: fot. Helder Azevedo / WorldRallyIsFree

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Wideo: Testy Forda Fiesty RS WRC w Portugalii