Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  WRC ma wrócić do Japonii w 2019 roku
WRC

WRC ma wrócić do Japonii w 2019 roku

2018-07-04 - G. Filiks     Tagi: Rajd Japonii, WRC
Rajdowe Mistrzostwa Świata planują powrót do Japonii w 2019 roku.

W listopadzie tego roku Kraj Kwitnącej Wiśni przeprowadzi tzw. "kandydacki rajd". Jeśli impreza się uda, od następnego sezonu w azjatyckim państwie będą znów startować kierowcy WRC.

W kalendarzu Mistrzostw na przyszły rok mają pojawić się dwie nowe rundy: Rajd Japonii i Rajd Chile. Jednocześnie cykl podobno zrezygnuje kolejny raz z jednego europejskiego rajdu. Po Rajdzie Polski, który zastąpiono na trwający sezon Rajdem Turcji, z WRC wypadnie ponoć Rajd Francji (Korsyki). Domowa impreza pięciokrotnego mistrza świata Sebastiena Ogiera generuje duże koszty logistyczne, a przyciąga stosunkowo mało kibiców.

Promotor WRC dokładnie przeanalizował wszystkie rajdy w kalendarzu i mówi się, że oprócz Rajdu Francji słabo wypadł także Rajd Niemiec. Przypomnijmy, że w 2020 roku do WRC ma wrócić następna pozaeuropejska runda - słynny Rajd Safari w Kenii.

Cykl chce mieć w przyszłości 15 rajdów.

Wracając do Japonii, rajd tam ma być rozgrywany w zupełnie nowym miejscu, na głównej wyspie kraju - Honsiu, bliżej Tokio.
Odzyskanie rajdu WRC to kluczowy element wysiłków Japonii na rzecz poprawienia swojego wizerunku sportowego przed Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi 2020 w Tokio.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Xenon Racer - zwiastun z Dubajem i Szanghajem


źródło: motorsport.com

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

WRC ma wrócić do Japonii w 2019 roku