Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  WRC: Ptaszek wycofał się z Rajdu Meksyku
WRC: Ptaszek wycofał się z Rajdu Meksyku

WRC: Ptaszek wycofał się z Rajdu Meksyku

2017-03-11 - G. Filiks     Tagi: Ptaszek, WRC2, Rajd Meksyku
Hubert Ptaszek nie wznowił jazdy w Rajdzie Meksyku i wycofał się z trzeciej tegorocznej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata.

Polak rywalizujący w kategorii WRC-2, zaliczając pierwszy start w sezonie 2017 wczoraj urwał koło w swojej Skodzie Fabii R5 podczas najdłuższego odcinka specjalnego imprezy, liczącej prawie 55 kilometrów próby El Chocolate usytuowanej na wysokości ponad 2737 m n.p.m. Udało się je wymienić, ale następnie zawiódł wahacz.

Ptaszek nie ukończył tego oesu, lecz miał wrócić do akcji dzisiaj. Jednak jego plany zniweczyło wykrycie nowych uszkodzeń w samochodzie.

„Po przyjeździe do serwisu okazało się, że uszkodzeniu uległ blok silnika i doszło do wycieku oleju". - powiedział nowy zawodnik ORLEN Team. „Zespół naszych doświadczonych mechaników ciężko pracował, żeby usunąć awarię, jednak tym razem jest to niewykonalne. Duży wyciek oleju grozi pożarem auta i ryzyko jest zbyt duże".
WRC: Ptaszek wycofał się z Rajdu MeksykuWRC: Ptaszek wycofał się z Rajdu Meksyku
„Tempo na splicie El Chocolate było naprawdę dobre, ale trudno się tym jakkolwiek zadowolić. Tym bardziej jestem zawiedziony, bo wiem, że przywiezienie tu dobrego rezultatu było w zasięgu. Pozostaje mi cierpliwie poczekać do Argentyny, choć dla mnie będą to długie cztery tygodnie. Bardzo dziękujemy kibicom za doping i nocne wsparcie, jesteście najlepszymi fanami na świecie!"
Rok temu Ptaszek ukończył Rajd Meksyku na 2. miejscu.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
NFS: Heat - pierwszy zwiastun


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

WRC: Ptaszek wycofał się z Rajdu Meksyku