Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  WRC: Ogier wygrywa na otwarcie Rajdu Argentyny
WRC: Ogier wygrywa na otwarcie Rajdu Argentyny

2017-04-28 - G. Filiks     Tagi: Ogier, Ptaszek, WRC, Rajd Argentyny, Wyniki
Sebastien Ogier zwyciężył w czwartek pierwszy odcinek specjalny Rajdu Argentyny, piątej tegorocznej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata.

Obrońca tytułu i lider klasyfikacji generalnej, dla którego eliminacja w Argentynie jest jedyną w kalendarzu WRC, jakiej nigdy dotąd nie wygrał, okazał się najszybszy na 1,75-kilometrowej próbie zorganizowanej na mieszanej nawierzchni. As M-Sportu pokonał na niej o 0,9 sekundy dwóch najbliższych rywali. Byli nimi kolejny kierowca zasiadający za sterami Forda Fiesty WRC - Elfyn Evans, a także Dani Sordo (Hyundai).

Czwarte miejsce zajął triumfator poprzedniego rajdu i następny zawodnik Hyundaia - Thierry Neuville. Belg przyznał się do małego błędu na pierwszym zakręcie, który jak twierdzi kosztował go "parę sekund" - a stracił do Ogiera 1,6 sekundy. Piąta pozycja przypadła reprezentantowi Toyoty i byłemu liderowi punktacji Jari-Matti Latvali.

Szósta zaliczającemu dopiero drugi start w sezonie Madsowi Ostbergowi.

Na siódmej sklasyfikowano zwycięzcę poprzedniej edycji Rajdu Argentyny, trzeciego kierowcę Hyundaia - Haydena Paddona.
Ósmy był gwiazdor Citroena - Kris Meeke.

Dziewiąty zespołowy kolega Ogiera - Ott Tanak. Estończyk jak Neuville miał potknięcie. Przestrzelił skrzyżowanie.

Czołową dziesiątkę zamknął drugi reprezentant Toyoty - Juho Hanninen.

Hubert Ptaszek (Skoda Fabia R5) był 15. ogólnie i trzeci w WRC-2 na sześciu kierowców. Zawodnik ORLEN Team stracił 2,9 sekundy do najszybszego w swojej kategorii Pontusa Tidemanda.
Rajdowe Mistrzostwa Świata - sezon 2017 - Rajd Argentyny - klasyfikacja generalna po 1 z 18 odcinków specjalnych (TOP 10 + Ptaszek)