Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  WRC: Meeke oficjalnie nowym kierowcą Toyoty
WRC: Meeke oficjalnie nowym kierowcą Toyoty

WRC: Meeke oficjalnie nowym kierowcą Toyoty

2018-10-17 - G. Filiks     Tagi: Toyota, WRC, Meeke
Potwierdzono powrót Krisa Meeke'a do Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC) na sezon 2019. Tak jak zapowiadały media, Irlandczyk podpisał kontrakt z Toyotą.

Meeke jest szybki, ale nader często przytrafiają mu się wypadki. Dlatego w maju tego roku stracił miejsce w Citroenie. Jednak teraz spadł na cztery łapy, dostając angaż w nowym zespole - i to nie byle jakim. Toyota aktualnie przewodzi klasyfikacji producentów WRC. 39-latek zastąpi w teamie Esapekkę Lappiego, który przejdzie do Citroena.

Pozostałymi dwoma kierowcami Toyoty będą dalej Ott Tanak oraz Jari-Matti Latvala.

„To ogromna przyjemność i zaszczyt dla mnie, że staję się kierowcą Toyoty". - mówi Meeke.

„Chciałbym podziękować Akio Toyodzie
(prezesowi Toyoty - red.), Tommiemu Makinenowi (szefowi zespołu japońskiego koncernu w WRC - red.) i całemu teamowi Toyoty za wiarę we mnie".
WRC: Meeke oficjalnie nowym kierowcą ToyotyWRC: Meeke oficjalnie nowym kierowcą Toyoty
„Po raz pierwszy rozmawialiśmy o możliwości połączenia sił trzy lata temu. Tak się cieszę, że wreszcie do tego doszło".

„Osiągi Yarisa WRC mówią same za siebie (...). Nie mogę się doczekać, żeby zacząć startować. Nie mam żadnych konkretnych celów poza tym, aby ponownie cieszyć się jazdą i pomóc Toyocie zdobyć mistrzostwo".
Wspomniany Makinen komentował ze swojej strony: „Wszyscy jesteśmy podekscytowani dołączaniem Krisa do zespołu. Wiemy, że jest bardzo szybki, ale też wnosi wielkie doświadczenie".

„Jego obeznanie techniczne stoi na naprawdę wysokim poziomie i wierzę, że może zaoferować nową wiedzę oraz nowe pomysły, aby pomóc nam w misji dalszego udoskonalania Yarisa WRC".„Bardzo cieszę się również z pozostania w zespole Jari-Mattiego. Wykonał dla nas znakomitą robotę i ostatnio znowu regularnie stawał na podium, co było bardzo ważne".

„Razem z Ottem, który udowodnił, że jest jednym z absolutnie najszybszych zawodników w tej chwili, mamy jak uważam bardzo mocny skład na przyszły rok. Dysponujemy trzema kierowcami, z których każdy jest szybki, doświadczony i potrafi wygrywać rajdy".„Wierzę, że ponownie będziemy mieć silny zespół do walki o mistrzostwo zarówno w klasyfikacji kierowców, jak i producentów".


Portal Motorsport.com dodatkowo podał, że Meeke będzie jeździł w Toyocie z nowym pilotem. Ale jeszcze nie wiadomo, kto nim zostanie. Padają nazwiska Sebastiana Marshalla (pilota Haydena Paddona) i Daniela Barritta (pilota Elfyna Evansa).

Dotąd na prawym fotelu Krisa zasiadał Paul Nagle.
Rajdowe Mistrzostwa Świata (WRC) - ogłoszeni dotąd kierowcy na sezon 2019
ZespółKierowcy
Toyota
Ott Tanak
Jari-Matti Latvala
Kris Meeke
Hyundai
Thierry Neuville
M-Sport Ford

Citroen
Sebastien Ogier
Esapekka Lappi

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Cupra zapowiada nowy koncept


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

WRC: Meeke oficjalnie nowym kierowcą Toyoty