Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  WRC: Loeb wraca na testy
RC: Loeb wraca na testy

WRC: Loeb wraca na testy

2017-07-26 - G. Filiks     Tagi: Citroen C3, WRC, Loeb, Citroen, Testy
Sebastien Loeb w przyszłym miesiącu wróci do Rajdowych Mistrzostw Świata - jako tester.

Dziewięciokrotny czempion globu pomoże w udoskonalaniu nienajlepszego samochodu Citroena, testując go przez jeden dzień na asfalcie.

Francuz, który zakończył regularne starty WRC po sezonie 2012, aktualnie jest kierowcą Peugeota - w rajdach terenowych oraz Rallycrossowych Mistrzostwach Świata. I właśnie dlatego będzie do dyspozycji Citroena. Obaj producenci połączyli siły w sportach motorowych tworząc PSA Motorsport, do którego należy jeszcze marka DS. „Po powstaniu PSA Motorsport możemy być teraz jednym, wielkim zespołem". - mówi Loeb. „Obok startów w barwach Peugeota w cross country i Rallycrossowych Mistrzostwach Świata, mogę jeszcze wnieść moje doświadczenie do Citroena, testując model C3".

„Nie mogę się doczekać powrotu do auta WRC i sprawdzenia, jak zmieniła się technologia w tych mistrzostwach".
RC: Loeb wraca na testyRC: Loeb wraca na testy
„Nadal jestem pasjonatem rajdów. Ze wszystkich dyscyplin, jakich spróbowałem odkąd opuściłem WRC pięć lat temu, to rajdy kocham najbardziej".
- dodał 43-latek.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Groźny wypadek w International GT Open na torze Monza


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
2

Komentarze do:

WRC: Loeb wraca na testy

WRC: Loeb wraca na testy
FSs 2017-07-26 20:58
Ciągnie wilka do lasu.
WRC: Loeb wraca na testy
xsawierr 2017-07-26 22:21
To na pewno też,ale sprawa jest inna-chodzi o to,że przez te 9 lat jednak kierowca jechał nie auto i tylko swoimi umiejętnościami zdobył tytuły. Pokazał jeszcze w sezonie pożegnalnym,że DS 3 można pokonać VW i Ogiera. Zrobił to dwa razy i raz zajął drugie miejsce. We Francji odpadł,zdarza się. W Monte też prowadził do wypadnięcia,mimo już długiej przerwy,a ten rajd zawsze był nieprzewidywalny. Ogółem rzecz biorąc Loeb i jego doświadczenie/uwagi są potrzebne Citroenowi do ulepszenia auta jak nam tlen do życia. Obstawiam,że to nie będzie ostatnia pojazdówka Seba bo Citroen jest w czarnej dupie.